Kundalini ja tšakrad. Elukestva arengu teejuht. Genevieve Lewis Paulson
Читать онлайн книгу.vieve Lewis Paulson
Kundalini ja tšakrad Elukestva arengu teejuht
Pühendus
See raamat on pühendatud kõigile minu kundalini-õpilastele, eriti aga edasijõudnute grupile, kes kutsub end Indy-Yucky grupiks (Indiana ja Kentucky); nende tahe ja entusiasm on mind alati rõõmustanud. Samuti pühendan selle raamatu oma lastele Stephenile, Karile, Ninale, Bradley’le ja Rogerile.
Tänuavaldus
Minu eriline tänu kuulub Ralph Thielile, kes mitte ainult ei sisestanud käsikirja arvutisse, vaid aitas seda ka toimetada.
Eriliselt olgu tänatud ka Helen McMahan selles raamatus sisalduvate tšakra meditatsioonide eest ja samuti teiste asjade eest.
Tänatud olgu Dave ja Jo Bahn, kes aitasid mitmel moel.
Tänatud olgu Robert Skelly seitsme keha ja tasandi tšakrate tabeli idee eest ning Richard Gilbert, kes koostas selle.
Ka olgu tänatud Jim Blackfeather, Marge Schulz, Ruth Allen, Aaron Parker, Janet Irwin, Alice Shoemaker, Luanne ja Julie Thiel, Anne Lindstrom ja Nina Paulson.
Samuti kuulub mu tänu mind huvi ja toetusega abistanud poeg Stephenile, minia RaeJeanile, Joe Stamperile, Gene Kieffeiler, Car ja Jewell Fosterile.
Eessõna
Kui ma esimest korda kundalini jõudu kogesin, oli see nimigi mulle täiesti tundmatu. Möödus hulk aega, enne kui aru sain, mis oli juhtunud. Mind juhendasid olendid, kellelt sain infot selgeltkuulmise abil ja kes mind samm-sammult edasi aitasid. Suur hulk selles raamatus olevast infost ongi pärit just neilt olenditelt.
Kui ma hakkasin toimuvat tajuma, asusin palavikuliselt otsima kirjandust, mis kinnitaks kuuldud infot. 1960tel oli selline info väga raskesti kättesaadav, ma olin tänulik kõige eest, mida suutsin leida. Minu töö õpilastega pakkus saadud infole veelgi kinnitust.
Minu tee pole kerge olnud (kõige hullem osa sellest kestis tervelt seitse aastat); see oli huvitav, mõnikord traumeeriv, teinekord valgustav – aga mitte kerge. Ma olen traditsioonilise kristliku taustaga ja teeninud isegi haldurina üle 700liikmelises koguduses; kummaline oli võtta omaks neid minu jaoks täiesti uusi arusaamu. Hiljem tugevdas uus õpitud materjal ka minu arusaamist kristlusest. Kundalini on kindlasti religioonide ja ususüsteemide aluseks.
Kundalini ei ole esialgu just käibesõna, kuid järjest suurem hulk inimesi mitte ainult ei saa sellest energiast teadlikuks, vaid ka elab läbi sellega seotud isiklikke kogemusi. “Kundalini pohmell” pole küll veel vastuvõetav põhjus töölt puudumiseks või oma kohustuste täitmatajätmiseks, aga ma loodan, et see raamat aitab sul jätkata oma igapäevaelu ja tuua sellesse ka parajal määral arengut ning muudatusi.
Kuigi olendid juhendasid mind ning ligimesed andsid mulle usku ja igakülgset abi, oli mu teekond üksildane. Nii on kõikide vaimsete radadega. Hangi endale päevik, millega vestelda. Ta kuulab sind alati ära, ei sega kunagi vahele ja mäletab kõike, mida oled kirjutanud. Teine põhjus oma kogemuste ülestähendamiseks on see, et sinagi võid ühel päeval kirjutada raamatu kundalinist.
Ma loodan, et see raamat aitab sul veidigi kahandada ette tulla võivaid probleeme, küsimusi ja üksildust. Omaenda teekonda, nii seda, mis käidud, kui ka seda, mis veel ees, ei vahetaks ma millegi vastu. Soovin, et minu raamatuga veedetud aeg tuleks ka sulle kasuks.
Genevieve Lewis Paulson
Melbourne, Arkansas
1. peatükk
Kundalini – arenguenergia
Igaüks meist tunneb sisemist sundi olla milleski silmapaistev või eriline – olla ainulaadne. Ehkki mõnikord kasutavad inimesed selle eesmärgi saavutamiseks negatiivseid meetodeid, on kõikide inimeste peamiseks liikumapanevaks jõuks soov areneda – jõuda valgustatuseni, olla Jumala sarnane, kuid siiski elada inimkehas. Upanišadides on see väljendatud nõnda:
Olles inimkehas, oleme me siiski suutnud mõistma Brahmanit (avardumist, arengut, Absoluuti, universumi Loojat, Säilitajat ja Hävitajat), sest vastasel korral oleksime jäänud teadmatuks ja suur häving oleks meid juba ammu tabanud. Need, kes tunnevad Brahmanit, muutuvad surematuks, teiste osaks jääb vaid kannatus.
Uues Testamendis vastab Jeesus:
Jeesus vastas neile: “Eks teie Seaduses ole kirjutatud: Mina olen öelnud: Teie olete jumalad!? Kui ta nimetab jumalaiks neid, kelle kätte sai Jumala sõna – ja Pühakirja ei saa niisama olematuks teha –” (Johannese 10:34–35).1
Me avastame, et meid kõiki on kutsutud ületama oma inimlikkust ja liikuma suurematesse kõrgustesse. Kundalini energia tõukab meid kõiki selle sihi, valgustatuse suunas – valguse tundmise ja Jumala tundmise suunas.
Tiibeti joogas ja teistes salaõpetustes väljendatakse seda nii:
Šakti jooga abil saavutab tantra-joogi kontrolli keha ja meele üle ning asub seejärel täitma ülimat ülesannet – äratama eneses uinuvat jumalikku jõudu, mida isikustatakse magava jumalanna Kundalinina. Seejärel sünnib šakta (pealael) ja šakti müstilise ühinemise tulemusena valgustatus ning joogi saavutab eesmärgi. 2
Kundalini, mis sanskriti keeles tähendab ringlevat jõudu, on iga inimese isiklik algne arengujõud. Igaühes meist voolab see energia mingil määral juba sünnihetkest alates. Kättesaadava ja kasutatava energia hulgast sõltub, kas inimene on madala intelligentsusega, geenius või jääb kuhugi vahepeale.
Meie ülesanne ei seisne aga üksnes olemasoleva energia ärakasutamises, vaid hoopis selles, kuidas vabastada ja tõmmata ringlusse palju suurem kundalini hulk, mis on ootel selgroo alaosas asuvas mahutis.
Kundalini on loomulik jõud, mis on olemas meil kõigil. See ei ole usk, kuigi mõni religioon tegeleb sellega ning see protsess võib avardada ja arendada iga inimese isiklikke religioosseid tõekspidamisi.
Iidne idamaine kirjandus sisaldab kundalini kohta palju infot. Lääne kirjanduses on infot hoopis vähem, kuid seda kirjutatakse pidevalt juurde. Käes on Veevalaja ajastu ning huvi kundalini vastu kasvab kiirelt, sest energiad on tugevamad ja aitavad kaasa iseeneslikule kundalini vabanemisele inimestes. Inimesed kogevad kundalinit, sõltumata seisusest, vanusest ja arengutasemest ning kultuurilisest, filosoofilisest ja religioossest taustast.
Liiga vähe infot on veel kättesaadav inimestele, kes ei ole kundalinist isegi kuulnud ega oska leida oma kehaliste, vaimsete või emotsionaalsete kannatuste või kokkuvarisemiste põhjusi. Isegi inimestel, kes töötavad isiksuse kasvu toetavatel aladel, pole piisavalt ligipääsu vastavale infole nõustamaks neid, kellel vabaneb rohkem kundalinit, kui organism on valmis vastu võtma, ja seetõttu on probleeme oma elu kõigis valdkondades, justkui oleks 220voldine pinge läbinud 110le voldile ettenähtud süsteemi – kaitsmed kärssavad ja elektroonika sulab.
Üks info vähesuse põhjusi on see, et paljud inimesed, kes ise küll teavad kundalinist, muretsevad selle jõu võimalike ohtude pärast; nad arvavad, et kundaliniga ei tohiks midagi ette võtta – ei mingeid harjutusi ega treeningut –, sest on olemas võimalus, et see tohutu jõud muutub hävitavaks. Niisugune suhtumine sarnaneb väga seisukohaga, et kui lastele ei anta seksuaalkasvatust, siis ei teki selles vallas ühtegi probleemi.
Teine põhjus on see, et kundalinit peetakse new age’i moesõnaks, millel pole sisulist tähendust. Miski ei saa olla tõest kaugemal. Kundalini uurimist võib pidada vanimaks teadaolevaks teaduseks. Eelnevatel ajastutel suurendasid inimesed kundalinit õpetajate juhendamisel ja kontrollitud tingimustel ning hoidsid õpitud teadmised kui esoteerilise õpetuse rangelt salajas. Praegu aga oleme jõudnud perioodi, mil kõik salajane muutub avalikuks.
Inimesi, kelle kundalini energia on vabanenud ilma nende teadmata ja kes on jutustanud oma olukorrast ja sümptomitest teistele, on enamasti hulludeks või kehaliselt nõrkadeks peetud; nad on võinud ennast ka ise hulluks pidada. See protsess võib põhjustada nii suurt segadust ja hirmu kui ka rõõmu ja ülenemistunnet.
Kristlike müstikute kirjutisi lugedes on ilmne, et neil oli kundalini vabanemise kogemusi, mida nad kirjeldasid
1
“Mina küll ütlesin: Teie olete jumalad ja olete kõik Kõigekõrgema lapsed.” (Psalm 82:6)
2
W.Y. Evans-Wentzi väljaandest.