Ärkamine. Seitse sammu eneseleidmise teel. Derek Rydall
Читать онлайн книгу.saaksite õppida seda pöördelist põhimõtet rakendama oma elu igas sfääris. Ent kuna ego avaldab sageli vastupanu igale mõttele, mis võiks põhjustada põhjaliku muutuse, kinnitades: „Ma tean seda juba”, „Selles pole midagi uut” või lihtsalt „Ei saa sellest sotti”, ja kuna ärkamise seaduse edukaks rakendamiseks on vaja selle põhieeldustega nõustuda, uurigem veel veidi, mis on selles nii erinevat.
Nagu eelnevalt väitsin, näitab ärkamise põhimõte, et kõik, mida me iganes vajame, on meis endis juba olemas – see on täpselt vastupidine viisile, kuidas enamikku meist on vormitud elama. Kui me usume, et keegi või miski väljaspool meid endid on meie turvalisuse või vajaduste rahuldamise allikas, siis me rabeleme ja pingutame, võitleme ja sureme ning keerame ennast kasvõi kringliks, püüdes kätte saada seda, mida arvame endal puudu olevat, või klammerdume juba olemasolevasse. Tulemus? Lõputu ärevus, meelepaha, läbipõlemine ja kaugelt liiga palju öiseid külmkapi külastusi, rääkimata juba varem mainitud üldisest olukorrast.
See vastuolu kaob, kui elate ärkamise põhimõtet järgides.
Ja siis alles läheb lõbusaks.
Kujutlege, milline oleks teie elu, kui igal hommikul ärgates te teate ja tunnete, et kõik, mida teil iganes vaja, on teis olemas. Kuidas suhtleksite teiste inimestega? Kui palju avatum, heldem, armastusvõimelisem ja rahulikum te oleksite? Kui te teaksite, et teie käsutuses on vägi kavandada ja teoks teha oma unistuste elu, milliseid uusi valikuid teeksite? Milliseid julgeid samme astuksite?
Ärkamine ongi teile kavandatud elu.
See pole liialdus. Sama on rõhutanud kõik suured vaimsed õpetajad või valgustatud filosoofid. Just sel moel toimib kogu universum, mis sai alguse mitte millestki ja puhkes kõigeks. Suur Pauk on ärkamise musternäidis. Ja teie, olles miniatuurne universum, ootate miniatuurset Suurt Pauku. Te olete lõpmatu täiuslikkuse individualiseeritud väljendus, jumalikkuse võsu. Teis on sama loomevõime, kui on kosmose loovusel.
Kui te ikka veel kahtlete, tunnete ehk veidi ebamugavustki seesugusest eesmärgi ja võimaluste jutust, ega ole kindel, kuidas saaks sel kaasasündinud väel ja ilul lasta ärgata, siis te pole üksi. Lõppude lõpuks on tegu teekonnaga, millele me asume üheskoos. Teekonnaga, mis viib teid tagasi koju, kus teie tamm juba ees ootab, kõrge ja suursugune, teie hinge kaitsja ja uks teie suurepärasesse ellu. Võib-olla olete järginud mõnda erilist rada juba pikemat aega, otsides märke, et hakkate pärale jõudma. Võib-olla olete rännanud paljudel teedel, leides vaid kiviseid tühermaid ja rohtukasvanud ummikradu. Võib-olla olete tee ääres peatuma jäänud, liialt kurnatud, et edasi liikuda. Ükskõik milliseid käänakuid ja pöördeid seni ette on tulnud, nüüd on rada toonud teid siia.
Selle raamatu, selle hetke, selle kaardi juurde.
Inimesel, kes on oma südamele ja mõtetele truu, öeldakse olevat „tammine süda”. See sisetunne, mis on sundinud teid mägesid ületama, tormides ellu jääma ja laineid trotsima, on teie tammine süda, mis teid koju kutsub.
Mul on suur au käia teie kõrval sel vabastaval teekonnal tagasi teie Mina juurde.
Käesolev raamat on jaotatud üheksaks peatükiks. Esimeses peatükis „Ärkamise seadus” kirjeldatakse vaimseid, teaduslikke ja filosoofilisi põhialuseid selle iidse printsiibiga taas ühendumiseks. Seda tehes seletame lahti ligitõmbamise ja ärkamise olulise erinevuse, purustame põhjuse ja tagajärje müüdi ning pöörame maailma taas ümber, kündes teie meele ja südame põllu ärkamise jaoks ootele. Seejärel alustame „Ärkamise seitsme astmega” – seitsme peatükiga, milles sõnastatakse traditsioonilised eneseteostuse ja manifesteerimise põhimõtted ärkamise mudeli kohaselt uuesti ja mis suunavad teid samm-sammult läbi selle pöördelise isiksusemuundamise protsessi.
„Esimene aste. Nähke tervikpilti”: selles õpite ainukordsel moel välja selgitama oma tegelikku saatust – seda võimaluste seemet, mis juba on teie hingemulda maha pandud.
„Teine aste. Looge sobivad tingimused”: selles õpite, kuidas viia sisemine elu kujutluspildiga kooskõlla, häälestades oma meele sageduse nagu raadio meeldivat muusikat mängivale raadiojaamale, lõpetades pingutamise millegi juhtuma hakkamise nimel ja omandades oskuse seda rõõmuga tervitada.
„Kolmas aste. Koostage kvantplaan”: selles kavandate sisemist ja välist kujutluspilti ühildades elulaadi, mis lõpetab juhustest sõltumise ja toetab sihikindlat elu.
„Neljas aste. Andke seda, mis näib puudu olevat” paljastab tõelise saladuse – kui midagi on puudu, siis just see, mida me ise teistele ei anna. Meie teadvusesse on lukustatud tohutus koguses head. Selles peatükis õpite väljastpoolt saamise voogu ümber pöörama, et lasta valla oma vangistatud võimalused. Siis pole te enam millestki ega kellestki sõltuvad.
„Viies aste. Tegutsege, justnagu oleksitegi juba kohal” paneb lõplikult paika seni tavaliselt vildakalt mõistetud õigesti tegutsemise laadi, keskendudes pigem nende seni puutumata jäänud võimaluste ja võimete kanaldamisele, mitte aga nende saavutamisele, luues sel moel voolujoonelise toimejõu, mis vähendab ooteaega ja kiirendab tulemusi.
„Kuues aste. Leppige näiliste nõrkustega” õpetab tundma jõulist muundamisprotsessi, mis annab teile oskuse vältida meelemõistuse ohtlikke lõkse, mis alateadlikult teie edu saboteerivad, ning muuta teie vead ja hirmud väetiseks, misläbi juured sügavamale tungivad ja saak rikkalikum saab – aktiveerides teis kõike tõeliselt tähelepanuväärset.
„Seitsmes aste. Olge kannatlik” vaatleb üht ärkamise kõige iseloomulikumat joont: suurem jagu tööst toimub silmatorkamatult pinna all. Nii nagu põllumees peab seemne eest hoolt kandma ja mullapinda harima, kuni võrse kindlalt juurdub, tuleb ka teil istutatule pühenduda, mitte aga tormata kiiret kasu otsides ühe mahapandud seemne juurest teise juurde, nii et te ei näe nende vilju kunagi. Selle põhimõtte praktiseerimine arendab edasi „Imede kursuses” („A Course In Miracles”) mainitud „piiritut kannatlikkust, [mis] loob kohese mõju” ja mis on esimene samm meisterlikkuse teel.7
Teekond tipneb peatükiga „Elu ärkamise äärel”, milles teid kutsutakse üles saama suurelt unistajaks, võtma tõsiselt vaimustavat mõtet, et teie elu ja panus võivad aidata sisse juhatada inimarengu järgmise etapi.
Raamatud on suurepärased abimehed. Aga alati on olemas oht saada raamatutargaks, ilma et tõeline elutarkus külge jääks. Paberile pandud sõnad võivad teie teadvusetaset küll tõsta, nii et hakkate tajuma oma suuremat potentsiaali ja nägema võimalusi, ent ainult materjaliga aktiivselt tegeldes ja igapäevaselt harjutades saate kogeda tõelist muutust ja suurema elavuse, külluse ja teostumise kingitusi.
See raamat on koostatud nii, et iga järgnev peatükk toetub eelnevale, seega oleks vast mõistlik kõigepealt raamat algusest lõpuni läbi lugeda ning põhiprintsiipidest ja üldmõistetest aru saada. Kui olete põhilise omandanud, võite vabalt sukelduda suvalisse peatükki, mis teile huvi pakub, ja tööle asuda. Üks soovitus siiski veel: ärge kiirustage. Iga peatüki puhul pöörake tähelepanu mõtetele või lausetele, mis panevad teid peatuma ja asja üle järele mõtlema. Nii vihjab teie intuitsioon, et ridade vahel ja sõnade taga on veel midagi olulisemat peidus. Jääge vagusi, häälestuge sellele osale iseendas, mis juba evib kõiki vastuseid, ja avanege sügavamale tarkusele, mis püüab pinnale pääseda. Sel moel tegutsedes ei pruugi te raamatut enda jaoks tavapärase kiirusega läbi lugeda, aga lõpule jõudnud, pole te enam sama inimene, kes seda teekonda alustas.
Ja lõpuks: meil ongi tegu teekonnaga, mitte sihtkohaga. Kui mõistate, et aega ja ruumi tõesti olemas pole, et kõik leiab aset siin ja praegu, siis näete, et ega ei olegi kohta, kuhu minna, ja mingit lõplikku eesmärki, mida saavutada. On ainult teie enda piiritu potentsiaali pidevalt jätkuv avastamine ja väljendamine hetkes. See ongi ainus toormaterjal, millega peate töötama; see ongi kõik, millega teil üldse tegelda tuleb – praegune hetk. Ja, nagu te loodetavasti nii toimides avastate, on seda rohkemgi kui küll.
PÕHIALUSED
ÄRKAMISE SEADUS
7
Helen Schucman, A Course in Miracles (New York: Viking, Foundation for Inner Peace, 2007), 88.