Переконання: революційний метод впливу на людей. Роберт Б. Чалдині
Читать онлайн книгу.в університеті – чудова робота з багатьох причин. Але її супроводжують неминучі труднощі. Вони пов’язані не лише з постійною необхідністю як слід розглянути тему в межах курсу, регулярно оновлювати лекції й забезпечити надійний процес екзаменування/оцінювання, але й із базовими речами: потрібно переконати студентів приділити цілковиту увагу матеріалові лекцій, щоб вони зрозуміли всі його концепції. Ця проблема – традиційна, тому що, по-перше, середня тривалість занять становить більше (іноді значно більше) ніж сорок п’ять хвилин, і за таких умов важко розраховувати на зосередженість. Крім того, це студенти, які перебувають на пікові – або майже на пікові – своєї сексуальної привабливості і сексуального інтересу. Як можна очікувати, що вони відкладуть на потім яскраві, вісцерально стимулювальні романтичні можливості, які їх оточують, і спрямують свою увагу на немолодого професора, який щоразу стоїть перед ними в однаковому нестерпно старомодному вбранні[49]?
Кілька років тому, працюючи в іншому напрямку, я натрапив на ефективний спосіб розв’язання цієї проблеми. Він передбачає поєднання ефекту Зейгарнік і того, що Альберт Ейнштейн назвав «найпрекраснішим відчуттям» і водночас «джерелом будь-якого справжнього мистецтва або науки».
Я готувався написати свою першу книгу для загальної аудиторії. Перед тим як почати, я вирішив піти в бібліотеку й узяти там усі, які вдасться знайти, книги, написані академіками для неакадеміків. Моя стратегія полягала в тому, щоб прочитати їх і визначити, які частини цих книг здаються мені найбільш і найменш удалими, зробити з них ксерокопії і розкласти їх на окремі стоси. Після цього я перечитав скопійовані витяги, намагаючись знайти особливості, які відрізняли один стос від іншого.
У невдалих частинах я знайшов звичні недоліки: брак чіткості, надмірну красномовність, використання професійного жаргону тощо. У вдалих – я також здебільшого знайшов те, що очікував: цілковиту протилежність невдалим витягам – логічну структуру, яскраві приклади і гумор. Але несподівано для себе я виявив іще дещо: усі найудаліші уривки починались із якоїсь загадки. Автори описували обставини, які здавалися загадковими, і після цього запрошували читача ознайомитися з подальшим матеріалом, щоб розгадати загадку.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.