Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові
Читать онлайн книгу.Ґонґа, я виявив, що здатний ефективно навчати значно більшу кількість студентів; деякі з моїх занять відвідувало близько тисячі студентів, однак їхня успішність і результати тестування стали кращими. Чому?
Просто тому, що, коли ви навчаєте інших, вам легше вчитися. Кожен студент стає викладачем, а викладач – студентом.
Існує загальновідома парадигма, яка полягає в тому, що пропорція «викладач/студент» має істотне значення – менша кількість студентів означає вищу якість навчання. Але якщо ви зробите своїх студентів викладачами, ви зрушите важіль.
Ви перемістите його точку опори.
Також, навчаючи або ділячись своїми знаннями з іншими, ви покладаєте на себе соціальний обов’язок впроваджувати в життя те, чого навчаєте. У вас з’являється сильна мотивація дотримуватися того, про що ви говорите. Такий обмін стане підґрунтям для поглиблення знань, відданості принципам і мотивації, впровадження змін і формування команди однодумців. Ви також виявите, що обмін знаннями сприяє зміцненню зв’язків із людьми – особливо з вашими дітьми. Спонукайте їх регулярно вчити вас тому, чого вони навчилися в школі. Ми з моєю дружиною Сандрою виявили, що цей простий прийом абсолютно усуває потребу в зовнішній мотивації до навчання. Люди, які навчають тому, чого навчилися самі, дотепер залишаються найкращими учнями.
Упроваджуйте свої знання в життя
Знати і не робити – це, по суті, не знати. Вчитися і не робити – це не вчитися. Іншими словами, зрозуміти щось і не застосувати цього – насправді означає не зрозуміти. Лише у процесі роботи й використання ви засвоюєте знання й усвідомлюєте їх. Наприклад, ви можете вивчати теніс як вид спорту, читаючи книжки і слухаючи лекції, проте, доки не почнете грати, ви не знатимете цю гру насправді. Знати і не робити – це не знати.
Навчатися самоаналізу найкраще не споглядаючи, а діючи. Намагайся виконувати свій обов’язок – невдовзі зрозумієш, з чого зроблений.
Існує принаймні чотири способи застосовувати знання, отримані в цій книжці:
1. Перший полягає в тому, аби просто прочитати цю книжку до кінця. А потім вирішити, що саме ви хотіли б використати у своєму житті й роботі. Це спосіб, який обирає більшість людей, читаючи книжку. Він віддзеркалює прагнення багатьох із нас отримати емоційне й вдумливе враження від ідей, висловлених у книжці і використати їх.
2. Другий спосіб полягає в тому, щоб прочитати книжку повністю, а потім із розумінням та накопиченою мотивацією повернутися до тексту і прочитати його удруге – цього разу з наміром застосовувати ідеї під час читання. Цей спосіб може виявитися корисним для багатьох.
3. Третій спосіб – на мою думку, здатний принести найкращі результати – прийняти книжку як річну програму особистісного зростання і розвитку. Відведіть місяць на опрацювання кожного з дванадцяти розділів, що залишилися. Почніть читати наступний розділ, вивчіть його і застосовуйте набуті знання протягом місяця. Ви виявите, що, намагаючись впровадити у життя