Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові

Читать онлайн книгу.

Восьма звичка. Від ефективності до величі - Стівен Р. Кові


Скачать книгу
аніж займатися, як того хотіли мої батьки і вчитель музики. Не думаю, що я будь-коли бачив себе піаністом. Я ніколи не уявляв собі, що може означати така свобода творити чудове мистецтво, яка могла б виявитися дуже цінною для мене та інших людей у моєму житті.

      А як щодо свободи пробачати і просити пробачення? Як щодо свободи любити беззастережно, бути світлом, а не суддею, прикладом, а не критиком? Подумайте про дисципліну, яка для цього необхідна. Дисципліна виникає внаслідок відданості людині або справі.

      Великий педагог Горас Манн якось сказав: «Марно говорить про щастя той, хто ніколи не підпорядковував свої імпульси принципам.

      Людина, яка ніколи не жертвувала сьогоденням заради майбутніх благ або особистим заради загального, може говорити про щастя лише так, як сліпий говорить про колір».

      Пам’ятаю внутрішню боротьбу, яку я, п’ятдесятирічний університетський професор, переживав, коли вирішив залишити свій університетський притулок і комфортне викладання, щоб почати власну справу. Якби не бачення більшого блага, яке ми здатні принести, ми б ніколи не змогли виявити дисципліну, необхідну для того, щоб піти на жертви і почати у всьому собі відмовляти заради відкриття нового підприємства, беручи другу іпотечну позику і поринаючи в борги. У нас навіть з’явилася жартівлива приказка: «Щастя – це плюсовий потік готівкових коштів», і ми кілька років відчайдушно борсалися, аби щомісяця знаходити гроші на зарплату. Ми б ніколи не пережили того важкого періоду, якби не мали бачення того, що може бути, і дисципліни, аби протриматися.

      Я щиро впевнений в тому, що дисципліна – це риса, властива всім успішним людям. Я захоплююся працею очільника страхової компанії Prudential Insurance Company of America Альберта І. Н. Ґрея, який присвятив своє життя спробам знайти спільний знаменник успіху. Зрештою, він зробив простий, але вичерпний висновок, що, хоча працьовитість, успіх і талант до нав’язування взаємин з іншими людьми дуже важливі, успішна людина «виробляє звичку робити те, що не подобається робити невдахам». Успішним людям також не подобається це робити, але вони підпорядковують своє небажання силі своєї цілеспрямованості.

      Люди, яким бракує дисципліни і які не здатні на таке підпорядкування і пожертви, просто граються в роботу. У певному сенсі кожен їхній робочий день нагадує тривалий бал-маскарад. Вони марнують цілісінький день, напускаючи туману, пишучи електронні листи з детальним описом того, над чим працюють, оповідаючи по телефону про стан проектів і проводячи тривалі наради, на яких обговорюють, як треба діяти. Загалом, люди, які марнують свій час на відмовки, – це особи, яким бракує зосередженості і дисципліни. Невдачі неминучі; нещастя – це вибір. Причини є завжди, але виправдань немає.

      Пристрасть

      Пристрасть народжується в серці і проявляється як оптимізм, збудження, емоційний зв’язок, рішучість. Вона підживлює неослабну енергію. Ентузіазм радше глибоко пов’язаний із правом вибору, аніж із зовнішніми обставинами. Ентузіасти вірять у те, що найкращий спосіб передбачити майбутнє


Скачать книгу