Olejki Eteryczne Dla Twojego Zdrowia I Urody. Lyudmila Ananieva

Читать онлайн книгу.

Olejki Eteryczne Dla Twojego Zdrowia I Urody - Lyudmila Ananieva


Скачать книгу
zastosowanie jako bardzo skuteczny środek do walki z cellulitem. Stosowany jest do masażu w postaci mieszanki olejkowej (tak samo, jak i w formie proszku), a także do okładów. W celu przygotowania okładu należy dodać pięć kropli olejku do dwóch łyżek dowolnego kremu antycellulitowego lub dwóch łyżek glinki kosmetycznej rozcieńczonej wodą do konsystencji śmietany. Taka mieszanka antycellulitowa nakładana jest na miejsca problematyczne i zakrywana folią na kilka godzin. Olejek pomarańczowy przywraca elastyczność skóry i odświeża ją, sprzyja resorpcji blizn po trądziku, rozjaśnia nevus pigmentosus. Oznacza to, że jest szczególnie przydatny dla suchej skóry i włosów, a także do zwalczania łupieżu. Jest dodawany do kremu, maski lub szamponu tuż przed użyciem.

      Do pielęgnacji twarzy konieczne jest dodanie trzech kropli olejku na łyżkę stołową kosmetyku, w przypadku szamponu dawka może być podwojona.

      Olejek pomarańczowy cudownie wpływa na włosy: przyspiesza ich wzrost, eliminuje suchość i łupież, dodaje połysku i puszystości, a ponadto oferuje im delikatny przyjemny zapach. I jest stosowany z dobrym efektem przez tych, którzy marzą o długich włosach, gdyż stymuluje ich wzrost.

      Kilka sposobów wykorzystania olejku pomarańczowego:

      • dodać do już przygotowanego szamponu lub balsamu 3-5 kropli olejku;

      • stosować jako środek do aromatycznego szczotkowania włosów, nakładając kilka kropli na szczotkę;

      • używać jako jednego ze składników do przygotowywania maski do włosów (przygotować mieszankę olejków, na przykład, po łyżeczce olejku ze słodkich migdałowów oraz pomarańczowego i utrzymać rozgrzaną mieszankę na włosach nie mniej niż pół godziny, a następnie zmyć szamponem).

      Do paznokci

      Regularnie można wcierać olejek w płytkę paznokcia i jego nasadę. Paznokcie staną się silniejsze i błyszczące, będą chronione przed suchością i łamliwością. Możliwe jest przeprowadzanie takiej procedury nie częściej niż raz w tygodniu, w celu uniknięcia alergii.

      Można także pielęgnować dłonie w miseczce: dodając 1 łyżkę soli morskiej i 5 kropli olejku do ciepłej wody.

      Do twarzy

      Olejek pomarańczowy ma wpływ na złogi naczyń krwionośnych, dlatego jest niezastąpiony w walce z wieloma problemami skórnymi twarzy.

      • Dla skóry z zatkanymi przez długi czas porami oraz płytkimi zapaleniami przyda się maska uspokajająca: ubić jajko do uzyskania białej masy, dodać 1 łyżkę niebieskiej gliny oraz 3-4 krople olejku pomarańczowego.

      • Sucha zmęczona skóra doceni maskę z olejku Lucco zmieszanego z olejkiem pomarańczowym w proporcji 2:1.

      • Do walki z trądzikiem i plamistością skóry można używać olejku pomarańczowego jako środka przeciwbakteryjnego. Wystarczy umieścić go w miejscach zapalnych. Nie należy tego wykonywać częściej niż raz dziennie, może wywołać bowiem silne podrażnienie.

      Do ciała

      I wreszcie – receptury na walkę z cellulitem na bazie olejku pomarańczowego. Jak wiadomo, jest on najbardziej efektywnym olejkiem w walce z tą znaną dolegliwością.

      • Dodać miód i kilka kropli olejku pomarańczowego do gęstej kawy. Używać mieszanki do peelingu problematycznych miejsc.

      • Olejek pomarańczowy może być również stosowany jako podstawa do okładów antycellulitowych. Wystarczy zaaplikować go wraz z olejkiem bazowym w miejscach problemowych, cieszyć się wspaniałym zapachem przez godzinę, a następnie zmyć okład wodą.

      BAZYLIA

      Działanie: silne przeciwutleniające i przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, immunomodulacyjne, spazmolityczne.

      Olejek eteryczny z bazylii zwalcza wirusowe, bakteryjne i grzybicze zakażenia oraz niedobór odporności, jest stosowany w profilaktyce grypy oraz do wzmacniania włosów.

      Działanie olejku eterycznego bazylii

      silnie przeciwutleniające i antybakteryjne o szerokim zasięgu (bakterie, wirusy, grzyby, mikoplazmy), przeciwzapalne, immunomodulacyjne, spazmolityczne, antysklerotyczne, odczulające, przeciwalergiczne, gojące rany, moczopędne, znieczulające, przeciwlękowe.

      Pielęgnacja twarzy, skóry, ciała i włosów

      Połączenia o właściwościach antyoksydacyjnych są szeroko stosowane w kosmetykach do zwalczania oznak starzenia pielęgnacji skóry problematycznej. Olejek z bazylii – to silny naturalny przeciwutleniacz. Składniki cieczy zapachowej pomagają wyeliminować negatywny wpływ wolnych rodników. Te niestabilne cząstki chemiczne pogarszają stan skóry, pogłębiając zjawiska zapalne.

      Konieczna jest codzienna pielęgnacja twarzy i ciała, aby utrzymać je w czystości i odpowiednim nawilżeniu rano i wieczorem. Pomoże to uniknąć zmarszczek, plamek i wczesnego łysienia. Aromatyczną ciecz można dodawać do żeli i balsamów, oraz wzbogacać nią peeling, maseczki i kremy domowej roboty.

      Przepisy dla upiększenia i utrzymania zdrowia

      Kosmetyk eliminujący zmarszczki.

      Działanie:

      Czyści, nawilża i tonizuje słabą, delikatną skórę.

      Przepis:

      Olejek z bazylii – 10-12 kropli. Krem na dzień – 50 ml.

      Zastosowanie.

      Dodać podaną ilość olejku do tonizującego kremu na dzień. Umieścić wacikiem balsam na twarzy. Dla suchej skóry należy użyć mniej olejku eterycznego.

      Na wrażliwej skórze może powodować podrażnienie.

      Kosmetyk usuwający plamy skórne.

      Działanie:

      Zmniejsza lepkość tłustej skóry, głęboko rozjaśnia, oczyszcza.

      Przepis:

      Olejek bazyliowy – 10-12 kropli. Olejek jojoba – 50 ml.

      Zastosowanie:

      Wymieszać wszystkie komponenty, nałożyć wacikiem na oczyszczoną twarz.

      Tonik do włosów

      Działanie:

      Poprawia mikrokrążenie i odżywianie mieszków włosowych, stymuluje wzrost włosów, zwiększa ich połysk.

      Przepis:

      Mleczko kokosowe – ½ szklanki.

      Olejek rycynowy – 3 łyżki stołowe.

      Olejek jojoba – 15 kropli.

      Olejek z bazylii – 5-7 kropli.

      Zastosowanie:

      Mieszamy wszystkie składniki razem. Miksturę aplikujemy na skórę i pozostawiamy ją na 10 minut. Następnie myjemy głowę szamponem do włosów, dodawszy do 50 ml szamponu 15 kropli olejku z bazylii.

      Przeciwwskazania

      Podczas rysowania na skórze obserwuje się działanie fototoksyczne. W związku z tym IFRA ogranicza wykorzystanie olejku gorzkiej pomarańczy w kompozycjach perfumeryjnych. Olejku tego nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby ze zwiększoną koagulacją krwi. Przy nadmiernym użyciu może powodować nerwowość. Może powodować podrażnienie skóry u osób z wrażliwą skórą.

Скачать книгу