21 спосіб мислити креативно. Майкл Микалко

Читать онлайн книгу.

21 спосіб мислити креативно - Майкл Микалко


Скачать книгу
не допоможуть вони вам якось розвинути думку, що приведе до нової ідеї. Якщо ні, тоді все перемішайте знову та виймайте дві-три підказки, аж поки не натрапите на інтригуючі комбінації корисних думок.

      Днями я потрусив своїм банком даних і вийняв з нього дві газетні вирізки. В одній ішлося про чоловіка, що винайшов нову домовину – дешевшу й набагато міцнішу за інші. У другій вирізці йшлося про чоловіка, що започаткував прокат відеокамер. Виникла асоціація зі смертю, похороном, відео, прокатом тощо. І тут мені спало на думку: відео як данина пам’яті про померлого. Можна робити короткі відеофільми про небіжчика, до яких увійшли б якісь сценки з його життя, фотографії, накладені на тло краєвидів.

Пристрасть до подорожей

      Плекайте в собі пристрасть до мандрівок. Щойно відчули на собі обійми нудьги та застою, рішуче прямуйте до крамниці, на ярмарок, виставку, до бібліотеки, музею, на «блошиний» ринок, виставку ремесел, у дитячий світ або в середню школу. Вибирайте що-небудь навмання, а тоді встановлюйте зв’язок між тим об’єктом і вашою проблемою. Блукайте собі з широко розплющеними очима й чекайте, коли щось приверне вашу увагу. А це обов’язково станеться. Ваш розум схожий на рослину. В одному ґрунті чи кліматі він буяє, але в’яне в іншому.

      На початку минулого сторіччя Джордж Сміт придумав цукерку на паличці. Конкуренція на ринку солодощів була несамовитою. Він щосили намагався створити не схожу на інші цукерку. Одного дня він надумав трохи відпочити й пішов на іподром. У перегонах брав участь дуже хороший кінь, і Сміт поставив на нього чималу суму грошей. Той кінь переміг. Називався він Лоллі Поп. Сміт також назвав свої цукерки «лолліпопами» і ввійшов в історію кондитерської промисловості.

Упіймати «пташку думки»

      Ральф Вольдо Емерсон якось написав: «Пильнуйте свої думки. Думка з’являється несподівано, немовби пташка сідає на дерево, а коли ви відвертаєтесь і займаєтеся своїми справами, летить собі геть».

      Вам слід записувати свої нові ідеї, бо, наскільки мені відомо, у жодній крамниці ви не знайдете довідника мудрих думок. Щось придумав – занотуй! Погляньте на малюнок ліворуч. Над візерунком розташована чорна фігурка. Знайдіть фігурку у візерунку і дивіться на неї кілька секунд. Коли дивитеся на неї всередині візерунка, то вона починає зникати з поля вашого зору.

      Як чорна фігурка втікає з-перед вашого носа, так і думки від вас утікатимуть, якщо ви їх не занотуєте.

      Психологи довели, що ми здатні зберігати в пам’яті від п’яти до дев’яти елементів інформації одночасно. Усі ми добре знаємо, як це: знайти якийсь номер телефону в довіднику, а тоді про щось інше подумати й забути той номер, так і не встигнувши його набрати. Це приклад витіснення старої інформації новою ще до того, як мозок приготував стару інформацію для тривалого зберігання в пам’яті.

      Загалом короткотермінова пам’ять здатна зберігати інформацію протягом кількох секунд. Приблизно вже


Скачать книгу