PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу. Михайло Мондровський

Читать онлайн книгу.

PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу - Михайло Мондровський


Скачать книгу
(відбійник або «подушка») – впавші кеглі проїжджають під нею, а ось більш висока куля залишається. Через невеликий нахил транспортної стрічки вправо куля скочується в поворотний механізм і повертається до гравця.

      Пінспоттер нагадує ткацький верстат з величезною кількістю незрозумілих з першого погляду елементів – валів, шестерень і моторчиків. Але коли починаєш простежувати шлях однієї кеглі від транспортної стрічки до вихідної позиції на піндек (майданчику на доріжці, куди виставляються кеглі перед кидком), все стає простіше. З транспортного механізму кеглі підхоплює елеватор – своєрідний ліфт з полками. Він піднімає їх нагору – в розподільний механізм (або дистриб'ютор), що нагадує покладену на бік ялинку і відправляє кожну кеглю до відповідного їй сегменту установочного столу (стіл іноді називають «човником», так як саме він опускається вниз, встановлюючи кеглі на піндек). Там же, на установчому столі, розташовані датчики, які оцінюють, скільки кеглів впало. У Brunswick вони механічні (визначають, чи на місці кегля, торкаючись до неї), а у AMF – оптичні.

      Цікаво, що в кожному пінспоттері 22 кеглі – два повних комплекти плюс дві кеглі. Комплектів два – для прискорення. Поки один сортується в машині, інший вже встановлюється на піндек. Дві додаткові кеглі служать тієї ж метою: справа в тому, що кутові кеглі трикутника, номери 7 та 10, для установки повинні пройти найдовший шлях по розподільнику і часто «спізнюються», тобто через них затримується установка всього трикутника. Дві «зайві» кеглі створюють надлишок, що дозволяє прискорити процес.

      Останній елемент – це прибиральник, або свіп, спеціальна планка, яка змітає на транспортну стрічку впавші кеглі і оберігає пристрій від випадкового кидку під час установки трикутника.

      Куля, в свою чергу, скотившись з транспортного механізму, потрапляє під прискорювач, який представляє собою гумову стрічку, яка постійно і дуже швидко обертається. Прискорювач відправляє кулю по жолобу до гравця (сам жолоб розташований між доріжками і накритий декоративною кришкою). А на початку доріжки куля підхоплюється болліфтом і піднімається нагору.

      Цікаво, що пінспоттер має чотири незалежних електродвигуни, що приводять відповідно розподільник, прибиральник, інсталяційний стіл і прискорювач куль. Чому не об'єднати їх в загальний силовий агрегат? При розподілі обов'язків зменшується знос, та й замінити маленький електродвигун в разі поломки простіше, ніж великий.

      Значна кількість помилок пов'язана не тільки з внутрішніми механізмами боулінгу, але і з тим, що знаходиться у всіх на виду – з самою грою! Наприклад, чому навіть світові чемпіони з боулінгу, гравці найвищого класу, не вибивають страйк за страйком, тобто не збивають постійно всі кеглі, а найчастіше справляються із завданням в два заходи? Адже все виглядає так просто!

      Ось тут-то і виявляється ряд підводних каменів. По-перше, доріжка змазана спеціальним маслом, причому не вся, а приблизно до середини (довжина змащеної ділянки визначається конкретними


Скачать книгу