Naukowa analiza biblijnych listów Apostołów. Naukowe wyjaśnienie Biblii wiersz po wierszu. Andrey Tikhomirov
Читать онлайн книгу.biednych do sądów).
7 czyż nie są niechlubni dobrym imieniem, którym się nazywacie? (Potępienie bogatych ludzi).
8 Jeśli wypełniacie prawo Królewskie, według Pisma Świętego: Miłujcie bliźniego swego, jak siebie samego, dobrze czynicie. (Odniesienie do «Pisma Świętego», ksiąg religijnych napisanych rzekomo przez sugestię samego Boga, to znaczy kapłana hipnotyzera, każda religia ma swoje» pisma», w tym przypadku odnosi się do judaistycznych» świętych ksiąg " -Tora (Pięcioksiąg Mojżesza), Tanach, Talmud itp., głoszenie miłości bliźniego).
9 ale jeśli postępujecie z osobą, to grzech czynicie, a przed prawem okazujecie się przestępcami. (Percepcja twarzy-przyjemność na twarzy, a» za duszą " – oszustwo).
10 kto przestrzega całego prawa i zgrzeszy w jednym czymś, staje się winny wszystkiego. (Sugestia winy).
11 Albowiem ten sam, który powiedział: nie cudzołóstwo, rzekł i: nie zabijaj; dlatego jeśli nie cudzołóstwo, ale zabijesz, to Ty też jesteś przestępcą prawa. (Sugestia winy).
12 Tak mówcie i tak czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni zgodnie z prawem wolności. (Ustanowienie podstaw prawnych i moralnych powstającego chrześcijaństwa).
13 Albowiem sąd bez łaski nie okazał łaski; łaska jest wywyższona nad Sądem. (Ustanowienie podstaw prawnych i moralnych powstającego chrześcijaństwa).
14 Cóż dobrego, bracia moi, jeśli kto mówi, że ma wiarę, a uczynków nie ma? czy ta wiara może go uratować? (Ustanowienie podstaw prawnych i moralnych powstającego chrześcijaństwa).
15 jeśli brat lub siostra są nagi i nie mają dziennego pożywienia, (analogie, porównania, przypowieści).
16 A któraś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i odżywiajcie», ale nie da im tego, czego potrzebuje ciało: co jest dobre? (Analogie, porównania, przypowieści).
17 Tak więc wiara, jeśli nie ma uczynków, jest martwa sama w sobie. (Analogie, porównania, przypowieści).
18 ale ktoś powie: «Ty masz wiarę, a ja mam uczynki»: Pokaż mi swoją wiarę bez uczynków twoich, a ja pokażę Ci moją wiarę z uczynków moich. (Analogie, porównania, przypowieści).
19 wierzysz, że Bóg jest jeden: dobrze czynisz; a demony wierzą, i drżą. (Afirmacja monoteizmu-monoteizmu. Słowo" diabeł»(zły duch) jest związane z» wściekłością»,» wściekły», być może z łacińskim» bestia " – zwierzę, bestia, w starożytnej religii egipskiej demon jest Bogiem zabawy i Tańca).
20 ale czy chcesz wiedzieć, człowiek bezpodstawny, że wiara bez uczynków jest martwa? (Afirmacja potrzeby nie tylko wiary, ale także uczynków).
21 czyż uczynkami nie usprawiedliwił się Abraham, ojciec nasz, kładąc na ołtarzu Izaaka, syna swego? (Odniesienia do historii Starego Testamentu).
22 Czy widzisz, że wiara przyczyniła się do jego uczynków, a uczynkami wiara osiągnęła doskonałość? (Analogie, porównania, przypowieści).
23 I stało się słowo Pisma Świętego: «Abraham uwierzył Bogu, a to przypisano mu sprawiedliwość, a on został nazwany przyjacielem Bożym». (To znaczy, gdyby Abraham nie wierzył w Boga, to znaczy zakulisowego kapłana hipnotyzera, to zgodnie z regułą Taliona nie zostałby «nazwany przyjacielem Boga», stałby się wrogiem zakulisowego kapłana. Dokładnie tak jest!).
24 widzicie, że człowiek usprawiedliwia się uczynkami, a nie tylko wiarą? (Afirmacja potrzeby nie tylko wiary, ale także uczynków).
25 Czyż nierządnica Raab nie usprawiedliwiła się uczynkami, przyjmując szpiegów i wypuszczając ich w inny sposób? (Odniesienia do historii Starego Testamentu).
26 albowiem jak ciało bez ducha jest martwe, tak wiara bez uczynków jest martwa. (Afirmacja potrzeby nie tylko wiary, ale także uczynków).
Rozdział 3
1 bracia moi! Nie wielu uczyńcie się nauczycielami, wiedząc, że będziemy bardziej osądzani (pierwotnie powstający chrześcijanie byli osądzani).
2 Albowiem wszyscy dużo grzeszymy. Kto nie grzeszy w słowie, ten człowiek jest doskonały, który może powstrzymać całe ciało. (Człowiek jest grzeszny, ciągłe sugerowanie winy jest korzystne dla wszystkich kapłanów, aby stale «ścinać» grzeszne «Owce»).
3 Oto wsadzamy wędki do ust koni, aby były nam posłuszne, i rządzimy całym ich ciałem. (Analogie, porównania, przypowieści).
4 Oto i statki, bez względu na to, jak duże są i bez względu na to, jak silne są wiatry, kierują się małym sterem, gdzie chce sternik; (analogie, porównania, przypowieści).
5 podobnie jak język-Mały Kutas, ale robi dużo. Spójrz, mały ogień ile substancji zapala! (Analogie, porównania, przypowieści).
6 A Język jest ogniem, ozdobą nieprawości; język w tej pozycji znajduje się między naszymi członkami, co profanuje całe ciało i rozpala krąg życia, będąc sam w stanie zapalnym od gehenny. Gehenna (hebr. «Hinnem gejowskim», czyli Dolina Hinnem lub Hinnem) – Dolina na południe od Jerozolimy (obw 15:8), w której bałwochwalcy Żydzi palili swoje dzieci na cześć bożka Molocha (4 Krl 23:10). W Nowym Testamencie użycie słowa «Gehenna» jest alegorycznym określeniem piekła).
7 Albowiem każda Natura zwierząt i ptaków, gadów i zwierząt morskich jest oswojona i oswojona przez naturę ludzką (analogie, porównania, przypowieści).
8 ale żaden z ludzi nie może oswoić języka: jest to niepowstrzymane zło; jest pełen śmiertelnej trucizny. (Analogie, porównania, przypowieści).
9 błogosławimy im Boga i ojca, i przeklinamy im ludzi, którzy zostali stworzeni na podobieństwo Boże. (Ludzie wypowiadają wszystkie dźwięki mowy, wydychając powietrze. Struny głosowe znajdujące się w krtani mogą być zbliżone i napięte, a następnie będą wibrować pod ciśnieniem wydychanego powietrza; w wyniku tej wibracji uzyskuje się «głos». Jeśli wydychane powietrze nie napotyka żadnej przeszkody w jamie ustnej, uzyskuje się Dźwięki zwane samogłoskami. Język jest organem anatomicznym, nie mówi, ale» mówi" osoba za pomocą wydychanego powietrza przez krtań).
10 z tych samych ust pochodzi błogosławieństwo i przekleństwo: nie powinno, bracia moi, tak być. (Usta-usta również «mówią», są używane do wydychanego powietrza, które nadaje mowę. Jama ustna jest rodzajem rezonatora, którego wielkość i kształt można zmienić za pomocą języka i warg. Zmieniając położenie języka i warg, uzyskuje się różnorodność dźwięków samogłosek. Dźwięk nabiera innego charakteru, jeśli w jamie ustnej powstaje bariera wydychanego powietrza-na przykład, gdy usta są zamknięte. Dźwięki, podczas wymawiania których wydychane powietrze tworzy w jamie ustnej jedną lub drugą przeszkodę, nazywane są spółgłoskami. Spółgłoski wypowiadane głosem nazywane są dźwięcznymi, bez głosu-bezdźwięcznymi).
11 Czy z jednego otworu źródła płynie słodka i gorzka [woda]? (Analogie, porównania, przypowieści).
12 nie może, bracia moi, drzewa figowego przynosić oliwek lub winorośli figowej. Również jedno źródło nie [może] wylewać słonej i słodkiej wody. (Analogie, porównania, przypowieści).
13 Czy któryś z Was jest mądry i rozsądny, udowodnij to rzeczywiście dobrym postępowaniem z mądrą łagodnością. (Analogie, porównania, przypowieści).
14 ale jeśli masz w sercu gorzką zazdrość i zrzędliwość, nie chwalisz się ani nie kłamiesz na prawdę. (Analogie, porównania, przypowieści).
15 nie jest to mądrość zstępująca z góry, ale ziemska, duchowa, demoniczna (analogie, porównania, przypowieści).
16 bo gdzie jest zazdrość