Всемирная волновая история от 1928 г. по 1942 г.. Владимир Кучин
Читать онлайн книгу.«Пан – Европы»
Газета «Вісті ВУЦВК», 1930 рік, 20 липня (июля)
ПАРИЖ, 18. Французька буржуазна преса за винятком «лівої», що поки утримується від коментарів, оцінює англійську відповідь на меморандум Бріяна, як фактичну відмову Англії взяти участь у бріянівському підприємстві. За основні мотиви англійської «стриманости» преса вважає: 1) небезпека конфлікту з Сполученими Штатами, 2) несумісність ідеї федерації із прагненням встановити імперські, протекціоністські митні бар“єри, 3) побоювання, що федерація пошкодить Лізі Націй „на становище, в якій Англія скаржитись не може“. У зв’язку з одержанням відповідей майже від усіх держав, преса підсумовує бріянівську ініціятиву й характеризує ці підсумки вельми песимістично. Пертінакс в „Еко де Парі» пише: «Чому треба думати, що европейські проблеми краще можна розв’язати в рямцях европейської федерації, ніж в Лізі Націй. Одиноким виправданням Пан-Европи може бути лише прагнення організувати оборону проти Америки та Азії».
КОВНО, 19. Офіціоз «Летувос Айдас» підкреслює, що литовська відповідь на меморандум Бріяна вказуючи на наявний антагонізм між европейськими державами, як на перешкоду для реалізації ідеї пан-Европи, має на увазі польське насильство над Вільном. «Европа хоче, щоб Литва забула про Вільно, але – заявляє газета – Литва не припинить за всякої зручної нагоди нагадувати про це. Миротворці Европи повинні зрозуміти – закінчує газета, що насильницькі вчинки, проведені коштом українців, білорусів і литовців, рано чи пізно повинні зірватися, і що до цього мирне співжиття неможливе».
19 июля 1930 г. Япония: умер Ясуката Оку – японский фельдмаршал
19 июля 1930 г. в возрасте 83 года умер Ясуката Оку – японский фельдмаршал. Во время русско-японской войны Оку командовал 2-й японской армией.
17 августа 1930 г. Испания: республиканцы заключили пакт по свержению Испанской монархии
17 августа 1930 г. в г. Сан-Себастьян руководители восьми республиканских партий Испании заключили соглашение о ведении общей борьбы по свержению монархии. 14 апреля 1931 г. в Испании была провозглашена республикой.
18 августа 1930 г. СССР: арестован Николай Какурин – военспец, – дал показания о планах Тухачевского по свержению Сталина и установлении военной диктатуры
С. Рыбас «Сталин»:
Восемнадцатого августа 1930 года был арестован соратник и близкий друг М. Н. Тухачевского Н. Е. Какурин, бывший начальник штаба Западного фронта во время советско-польской войны и командующий сводной кавалерийской группой при подавлении крестьянского восстания на Тамбовщине. Поначалу следствием было установлено, что любовница Какурина, красавица цыганка Мелехова-Морозова имеет связи с западными спецслужбами, у нее часто проходили вечеринки, на которых присутствовали многие военные. На допросе Какурин признал, что его симпатии «теоретически склонялись к правому уклону». Хотя подозрение по поводу контактов с зарубежными агентами в ходе следствия отпало, дальнейшие