Велика книга маленького українця. Захопливі розповіді з історії, природознавства та народознавства України. Вікторія Садовнича
Читать онлайн книгу.донські наприкінці XVIII ст.
…до 1924 р. і протягом 1941–1943 рр. Донецьк мав назву Юзівка? Місто було названо на честь англійця Джона Юза, котрий 1869 р. розпочав будівництво металургійного заводу, навколо якого виросло робітниче селище з такою назвою. Протягом 1924–1941 та 1943–1961 рр. Донецьк мав назви Сталін, Сталіне (Сталіно) – на честь сталеливарної промисловості.
1970 р. ЮНЕСКО визнала Донецьк найбільш озелененим індустріальним містом світу, після цього його почали називати містом мільйона троянд. Цей статус Донецьк повернув у 2009–2010 рр. У 2010 р. у Донецьку налічувалося 1 096 000 троянд.
Донецька область – це край «пірамід». Через величезну кількість корисних копалин у регіоні багато териконів – штучних насипів із порожніх порід. Тільки в самому Донецьку їх налічується 125!
1993 р. в Донецьку почали будувати метро, запуск першої лінії було заплановано на 2005 р., але через систематичне недофінансування строки виконання проекту відсуваються. Будівництво також ускладнюється наявністю безпосередньо під містом великої кількості шахт.
У 44 українських міст є міста-побратими в понад 40 країнах світу. Міста-побратими – це два міста, переважно з різних країн, між якими встановлено постійні дружні зв’язки для ознайомлення з життям, історією та культурою одне одного, досягнення кращого взаєморозуміння, зміцнення співпраці й обміну досвідом. Співпраця «братніх» міст реалізується через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, а також літературою, кінофільмами, фотоматеріалами про життя міст. Не менш важливим є й обмін досвідом міського господарювання. Міста-побратими мають право звертатися за підтримкою спільних починань до міжнародних і європейських організацій.
Рух «братання» міст розпочався під час Другої світової війни. 1942 р. влада англійського міста Ковентрі та влада радянського Сталінграда ухвалили рішення встановити дружні відносини й використовувати їх для розвитку співпраці в інтересах миру й добробуту громадян. Шляхетні цілі братніх міст згодом дістали широке визнання світової спільноти, що сприяло розвитку цієї ініціативи в різних країнах.
…перше братання міст було документально зафіксовано 836 р.? Містами-побратимами стали німецький Падерборн і французький Ле-Ман – через перевезення мощів одного з католицьких святих із Франції до Німеччини.
З-поміж українських міст найбільшу кількість «побратимів» має, звичайно ж, Київ. Серед них – як столиці багатьох країн (Анкара (Турція), Астана (Казахстан), Афіни (Греція), Ашхабад (Туркменістан), Баку (Азербайджан), Белград (Сербія та Чорногорія), Бішкек (Киргизстан), Бразиліа (Бразилія), Братислава (Словаччина), Брюссель (Бельгія), Будапешт (Угорщина), Буенос-Айрес (Аргентина), Варшава (Польща), Вена (Австрія), Вільнюс (Литва), Гавана (Куба), Єреван (Вірменія), Женева (Швейцарія), Єрусалим (Ізраїль), Кишинів (Молдова),