Kõik on hästi. Tervenda enda keha meditsiini, afirmatsioonide ja intuitsiooni abil. Louise L. Hay
Читать онлайн книгу.või kehapiirkonna haigestumine mõjutab ka teisi elundeid. Ning emotsioonid, mis puudutavad turvalisust ja kindlustunnet teie pereelus (esimene emotsionaalne keskus), seostuvad ka enesehinnangut puudutavate emotsioonidega (kolmas emotsionaalne keskus). Täielikuks tervenemiseks tuleb vaadelda oma elu tervikuna, pöörates erilist tähelepanu organile või haigusele, mis sind kõige enam häirib. Libise julgelt üle tekstiridade, kuni jõuad lõiguni, mis käsitleb sulle olulisi probleeme, kuid pea meeles, et võid leida kasulikku infot ka teiste elu tasakaalust välja löönud tegurite kohta, kui loed raamatu tervenisti läbi. Täielik pilt sinu tugevatest ja nõrkadest külgedest aitab sul koostada pikaajalist plaani, kuidas kõiki emotsionaalseid keskusi tervetena hoida.
Kui asud raamatut läbi töötama, aitan sul iga emotsionaalse keskuse ja nendega seotud elundite vallas leida kontakti keha intuitsiooniga ning mõista sõnumeid, mida keha sulle saadab. Kuid pea meeles, et ainult sina saad otsustada, mida keha sulle tegelikult öelda tahab. Käesolev raamat on üldine teejuht, mis on koostatud kõige sagedasemate juhtumite ja teaduse poolt toetatud seisukohtade põhjal.
Seejärel, kui oled endale selgeks teinud, mida su keha sulle öelda tahab, juhatan sind koos Louise’iga läbi tervendamismeetodite, mis on suunatud meie haigestumiste arvukatele põhjustele. Me ei jaga selles raamatus spetsiifilisi meditsiinilisi nõuandeid, kuna hea meditsiiniline nõuanne on alati individuaalne, küll aga varustame sind juhtumikäsitlustega, mis annavad sulle ettekujutuse, millist laadi meditsiinilisi sekkumisi sa kaaluda võiksid. Mis veel tähtsam, me pakume sulle afirmatsioone, mida võid päeva kestel mitmeid kordi korrata, ning käitumissoovitusi, mida saad koheselt oma igapäevaellu lülitada. Need vahendid aitavad sul enda mõtlemist ja harjumusi muuta ning tervist säilitada.
Juhtumikäsitluste puhul tuleks silmas pidada üht. Neis esitatakse äärmuslikke näiteid inimestest, kel on probleeme ühe kindla emotsioonikeskusega. Kuid tuleb mõista, et suuremal osal inimestest pole üht ja ainsat probleemi, vaid neid võib olla mitmeid, olgu nendeks siis viljatus, artriit, väsimus või mõni muu tervisemurede kombinatsioon. Meie keskendume oma juhtumikäsitlustes ainult domineerivale probleemile, mis seostub kindla emotsioonikeskusega. Et katta kõiki võimalikke häireid ja probleeme, mis igaühe elus ette tulevad, läheks tarvis ent-süklopeedia mahus teost, mis käiks suuremale osale inimestest üle jõu, vastupidiselt meie eesmärgile. Nii et ära üllatu, kui tunned end ära mitmetes meie poolt esitatud kirjeldustes.
Kui sa seda raamatut loed, võib su intuitsioon valjul häälel karjuda või teha vaid mõne vaikse niutsatuse. Tähtis on esile tulevat kuulata ning sellega tööd teha.
Olen oma karjääri kestel omandanud paar väga tähtsat põhimõtet. Esimene neist on see, et igaüks meist, hoolimata oma eripäradest, iseloomuveidrustest või minevikus esinenud emotsionaalsetest või füüsilistest katsumustest, võib oma tervist parandada. Teine on olla avatud igale tervenemisvõimalusele, mis võib meile õnne ja tervist tuua. On selleks siis vitamiinid või toidulisandid, ravimtaimed või ravimid, kirurgilised operatsioonid või mediteerimine, enesesisendus või psühhoteraapia – kõigest võib olla abi, kui sind juhendab nende kasutamisel asjatundlik spetsialist, keda sa usaldad. “Kõik on hästi” aitab sul leida sinu jaoks õige meetodite kombinatsiooni.
2. peatükk
Sinu “Kõik on hästi” enesehindamisküsimustik
Louise ja mina oleme töötanud tuhandete inimestega, ning üks meie töö tähtsamaid osi on algne asjasse süüvimine – nimetagem seda lihtsalt teie tundmaõppimise protsessiks. See protsess lubab meil hinnata teie tervislikku seisundit ja emotsioone ning annab meile vihjeid selle kohta, kuidas teid kõige paremini aidata.
Käesolev peatükk sisaldab küsimustikku, mis aitab sul teha sedasama iseendaga. Kui oled sellega lõpetanud, peaks sul olema parem ettekujutus sellest, kust oma tervenemise teed alustada.
Küsimustik on seitsmeosaline; iga osa sisaldab küsimusi nii füüsiliste tervisehädade kui sinu elustiili kohta. Vasta igale küsimusele “jah” või “ei”. Küsimustiku lõpus on tulemuste arvestamise juhis, mis aitab sul sinu praegust füüsilise ja emotsionaalse tervise seisundit hinnata. Seejärel võta abiks lähedane sõber, kes võtab küsimustele vastates sinu rolli, ning võrrelge saadud tulemusi. Nii näed olukorda ka kõrvaltvaataja pilgu läbi, sest me ise ei suuda enda igapäevaelu selgelt hinnata.
Küsimustik
1. osa
Kehalist tervist puudutavad küsimused
1. Kas sa põed artriiti?
2. Kas sul esineb probleeme seljaga, lülisamba vaheketaste väljasopistumist või skolioosi?
3. Kas sul esineb luude hõrenemist?
4. Kas sa kukud sageli, kas sul esineb lihaskrampe või kroonilist valu?
5. Kas sul on aneemia või vere hüübivushäired; kas sa põed sageli viirushaigusi või tunned väsimust?
6. Kas sul esineb psoriaasi, ekseemi, aknet või teisi nahahaigusi?
Elustiili puudutavad küsimused
1. Kas sa annad endast tavaliselt rohkem, kui vastu saad?
2. Kas sul on raskusi enda armastatuna tundmisega?
3. Kui näed kedagi hädas olevat, kas see tekitab sinus tunde, et peaksid ta päästma?
4. Kas sul on probleeme rühmasiseste suhete mõistmise või suhtlemisoskusega?
5. Kas eakaaslased kiusasid sind lapsepõlves?
6. Kas sind kiusatakse praegu?
7. Kas sinu tervis halveneb koos ilmamuutustega?
8. Kas elumuutused muudavad sind närviliseks?
9. Kas sinu meeleolumuutused on kellegi teise meeleoludega seotud?
10. Kas sa olid või oled oma pere must lammas?
11. Kas sa oled isik, kelle poole oma murega esimesena pöördutakse?
12. Kas sul on kombeks pärast tõsiseid konflikte kõik sillad põletada?
2. osa
Kehalist tervist puudutavad küsimused
1. Kas sul on naissuguelundite, näiteks emaka või munasarjadega seonduvaid tervisemuresid?
2. Kas sul esineb tupepõletikku või teisi probleeme tupega?
3. Kas sul on meessuguorganite, näiteks eesnäärme, munandite vm-ga seonduvaid tervisemuresid?
4. Kas sul on potentsi või suguihaga seotud muresid?
Elustiili puudutavad küsimused
1. Kui laenad lähedasele inimesele raha, kas sul on raske selle pealt intresse küsida?
2. Kas sa satud puhkuste ajal sageli rahalistesse raskustesse?
3. Kas oled võistlemisaldis või heidetakse sulle ette vähest võistlusvaimu?
4. Kas oled kunagi katkestanud lähisuhteid tööalaste valikute tõttu?
5. Kas sinu elukäiku on iseloomustanud pikk haridustee, kuid vähene tööga hõivatus?
3. osa
Kehalist tervist puudutavad küsimused
1. Kas sul on probleeme seedeelunditega, näiteks maohaavandeid?
2. Kas sul on sõltuvushäireid?
3. Kas sa oled ülekaaluline?
4. Kas sa põed anoreksiat või buliimiat?
Elustiili puudutavad küsimused
1. Kas arvad, et kosmeetiku külastamine on ülearune kulutus?
2. Kas sa kaldud sõltuvushäiretega inimesi ligi tõmbama?
3. Kas sa tead täpselt, kui palju rasva on su puusadel ja “jenkasangadel”?
4. Kas