Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом. Річард Темплар
Читать онлайн книгу.з вами, і, можливо, ваш час для спілкування вже минув. Це нормально.
Люди з’являються в житті одне одного, потім зникають – і це закономірно. Що активніше ви живете, то більш плинним стає ваше коло друзів. У традиційній громаді 150 могло означати число мешканців вашого села, і ви могли ніколи не виїжджати з нього. Та в сучасному світі таке трапляється щораз рідше, і ви втрачаєте зв’язки з деякими приятелями. Ви дбатимете про те, щоб зберегти найдорожчих вам друзів; а буває, що люди якимсь дивним і незрозумілим чином знову з’являються у вашому житті після багатьох років розлуки. Іноді ви губите чиїсь сліди назавжди, а іноді відстежуєте долю приятеля через інших, однак справжня дружба згасає.
Як не сумно, та причина в тому, що нові люди починають грати важливу роль у вашому житті, надавати вам необхідну підтримку, ви спілкуєтеся з ними і разом розважаєтеся. Те ж саме відбувається в житті людей, які були в останніх рядках вашого списку та зникли з нього. Тож усе гаразд. Фактично це добре. Попереду на вас завжди чекають нові друзі. Тому докладайте всіх зусиль, аби друзі, яких ви цінуєте, залишилися з вами, і не засмучуйтеся, коли інші зникають.
Друзі приходять і йдуть
«Помилки – це погано»
У далекі 1920-ті роки чимало медиків вивчало грип. Мій прадід був одним із них. Він, як і багато інших, був у розпачі через те, що чашки Петрі, які він використовував, постійно забруднювалися цвіллю, а вона знищувала бактерії, що були поряд. Розгніваний, що не в змозі забезпечити належні умови для розвитку бактерій, він жбурляв посуд геть і починав усе спочатку. Так відбувалося нерідко, і, подібно до інших лікарів, він був змушений знову та знову викидати зіпсовані культури. На відміну від нього, учений на ім’я Олександр Флемінг зрозумів, що пліснява, яка перешкоджала розмноженню бактерій, була насправді не прикрою помилкою, а неоціненним відкриттям. Він покинув попередні експерименти, натомість розпочав досліди з розмноження цвілі. Він назвав виділену з неї протимікробну речовину «пеніцилін».
Це пояснює, чому ім’я Флемінга ви знайдете в підручниках з історії, якими користуються в усьому світі, а ім’я мого прадіда ніде не згадується. Флемінг бачив у помилці потенційну можливість чогось навчитися, тоді як мій пращур не мав часу побачити те, що було в нього під носом, постійно картаючи себе за безлад і невдачі.
Можна навести безліч не таких яскравих прикладів того самого принципу. З іншого боку, я ніколи знаходив логічного пояснення необхідності регулярно заправляти автомобіль, доки одного холодного дощового ранку о 3-й годині в мене не закінчився бензин посеред дороги. Можливо, цей випадок здасться вам несерйозним, та він свідчить, що ми припускаємося помилок у різних сферах життя і таким чином учимося. Якщо ви поспостерігаєте за малюком, який намагається з’єднати до купи два елементи Lego, то помітите, що впоратися з цим завданням йому вдається лише після декількох невдалих спроб.
Інші приклади?