Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу. Брайан Трейсі

Читать онлайн книгу.

Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу - Брайан Трейсі


Скачать книгу
в інших людях, вона починає виховувати ці ж цінності в собі.

      Визначивши власні основоположні цінності й працюючи над втіленням їх у життя, ви вдосконалюєте свою особистість, а що ваше зовнішнє життя віддзеркалює внутрішнє життя, роботу й взаємини з людьми, то також поліпшується кожний з аспектів вашого зовнішнього життя. Пізніше ми поговоримо про це докладніше.

      Другий складник вашої концепції – це ваш власний образ. Ваш образ – це спосіб дивитися на себе, спосіб думок про себе, поки ви заклопотані повсякденними справами. Ваш власний образ часто називають «внутрішнім дзеркалом», у яке ви зазираєте, щоб зрозуміти, як поводитися або діяти в певній ситуації. Ви завжди поводитеся згідно з картинкою, яку тримаєте всередині себе. І саме тому ви можете вдосконалити свої результати, навмисно змінюючи свій психологічний портрет, який ви прив’язуєте до певної сфери життя.

      Цей процес модифікації власного образу – один з найшвидших і найдієвіших шляхів поліпшити результати. Щойно ви почнете дивитися на себе як на компетентнішу й упевненішу в собі людину і думати про себе так само, ваша поведінка стане зосередженішою й ефективнішою.

      Коли ви умисно зміните власний образ так, як навчитеся робити це наприкінці розділу, то почнете ходити, розмовляти й почуватися значно краще, ніж будь-коли. Змінюючи свій психологічний образ, ви зміните як свою особистість, так і результати.

      Третій складник вашої самоконцепції – це самооцінка. Самооцінка – це те, що ви почуваєте щодо себе самого. Це емоційний складник вашої особистості й основоположна властивість, необхідна для досягнення результатів. Це ключ до щастя й особистого успіху. Це наче ядерний реактор електростанції. Це джерело енергії, ентузіазму, життєвої снаги та оптимізму, що наповнюють вас силою й перетворюють в успішну людину.

      Рівень самооцінки визначають два чинники, що наче два боки однієї медалі. Перший – це те, якою значущою і цінною людиною ви себе відчуваєте, як сильно себе любите й сприймаєте самого себе як хорошу людину. Цей бік, пов’язаний з особистою самооцінкою. Це ваш сталий рейтинг себе самого, хоч би що відбувалося у вашому житті цієї миті.

      Цей перший чинник не залежить від зовнішніх змінних. Людина з по-справжньому високим рівнем самооцінки може стикатись у житті з безліччю труднощів і перешкод, але все ж зберігати високу, позитивну самооцінку себе як особистості. На жаль, лише жменьці людей вдається досягнути такої стадії розвитку, на якій вони здатні зберігати почуття внутрішньої цінності незалежно від зовнішніх обставин.

      Другий чинник, що визначає рівень вашої самооцінки, – це ваше почуття власної ефективності, упевненість у власній компетентності та здатності виконувати те, що ви робите. Це результативний бік самооцінки й фундамент, на якому вибудовується справжня і незмінна впевненість у собі.

      Ці дві частини самооцінки підсилюють одна одну. Коли ваше самовідчуття позитивне,


Скачать книгу