Сила протилежностей. Ицхак Адизес

Читать онлайн книгу.

Сила протилежностей - Ицхак Адизес


Скачать книгу
яким чоловік зможе слухати свою дружину з чуйністю, співпереживанням і розумінням; зможе бути сильним – але не владним; сильним – і водночас турботливим, дбайливим, люблячим, чутливим і м’яким.

      З іншого боку, за умов посилення економічного тиску, скорочення сімейних бюджетів, культивування зайнятості обох партнерів у шлюбі та всеосяжної культури споживання, чоловіки вважають, що їхні дружини повинні також ставати годувальницями, закасувати рукави і йти заробляти гроші, водночас зберігаючи функцію ніжної, дбайливої та люблячої матері. Навіть коли жінка повертатиметься додому після шаленого дня, вони все одно хотітимуть, аби вона була приязною, терплячою, усміхненою, люблячою та пристрасною.

      Тож навряд чи когось здивує, що за таких умов постійних змін в уявленнях про функції та повноваження в сім’ї, за умов постійних переінакшень у сподіваннях більше половини шлюбів і сімей руйнується. Люди просто не встигають пристосовуватися до змін, які, як буде видно з подальших сторінок цієї книжки, призводять до проблем і конфліктів. Вирішивши одну проблему, людина зіштовхується з новою хвилею змін, проблем і конфліктів. І що тоді? Встигнути за всім цим просто неможливо. А отже, сімейні структури постійно перебувають під тиском, намагаючись з’ясувати, хто мусить усе вирішувати. Кому має належати останнє слово у вирішенні проблем, спричинених змінами?

Зміни призводять до проблем і конфліктів

      Увесь цей безлад породив деякі міфи, що певною мірою врегульовують стосунки. Нижче я наводжу ті міфи, що мають найгірший вплив на сучасні подружжя:

      1. Міф про те, що «десь там» на нас чекає прекрасний принц чи принцеса, абсолютно рідна душа. Нам варто лише знайти його (її).

      2. Міф про те, що ідеальна пара без жодних конфліктів, яка вічно житиме у щасливих стосунках, непідвладних жодним стресам, може існувати.

      3. Упевненість у тому, що конфлікти між партнерами – це погано.

      4. Віра в те, що конфлікти між партнерами означають, що партнери не підходять одне одному.

      5. Віра, що конфлікт – ознака того, що варто розійтися.

      6. Переконання в тому, що можна бути партнерами і водночас лишатися індивідуалістами.

      7. Переконання в тому, що партнери не можуть вирішити свої конфлікти самотужки. Необхідне чиєсь втручання ззовні.

      8. Помилкове уявлення про природу успіху. Чи справді прекрасної кар’єри, великих грошей і дорогого майна достатньо для того, щоб забезпечити успішне подружнє життя?

      У цій книжці ми по черзі розглядатимемо кожен із цих міфів. Почнімо з міфу про «безконфліктну ідеальну пару».

      МІФ ПРО «БЕЗКОНФЛІКТНУ

      ІДЕАЛЬНУ ПАРУ»

      Чи не найпоширенішим і найшкідливішим з усіх стереотипів став міф про можливість існування безконфліктного, завжди щасливого подружжя. Упродовж багатьох десятиліть цю ілюзію підживлював кінематограф. Так само це упередження знаходило й досі знаходить надзвичайно сильну підтримку в рекламі.

      Уявіть


Скачать книгу