Сіддхартха. Паломництво до країни сходу. Герман Гессе
Читать онлайн книгу.не «Йогаведи»… – такої веди окремо не існує. Йога була зосередженням зусиль – одна з шести ортодоксальних, тобто таких, що визнають авторитет вед, систем індійської філософії, що осмислювали природу й функції логічних методів: у більш вузькому, практичному плані – система фізичних вправ і духовної концентрації, спрямована на регуляцію фізичних і психічних станів організму.
18
…і не «Атхарваведи»… – «Веда заклинань» – зібрання гімнів і чародійних піснеспівів, що були призначені для домашнього богослужіння та інших практичних потреб.
19
…і було це вже не чаклунство Мари. – Мара – у буддійській міфології сила, яка перешкоджає досягненню людиною своєї єдності з Богом, ілюзія, обман. У післяведійський період нерідко виступає як прихована під покривалом прекрасна жінка й означає ілюзорність, неістинність буття, дійсність, яка розуміється як мріяння.
20
…що її у трактатах називають вилізання на дерева… – шостий з дванадцяти класичних способів кохання, описаних у Камасутрі.
21
…він довідався, що це – гай Камали, славетної куртизанки… Камала – «лотосна», одне з імен Лакшмі.
22
…потім – у храмі Вішну… – один із вищих богів індуїської міфології, що вже мав дев’ять земних перевтілень, насамперед, в Раму і Крішну. Разом із Брахмою і Шивою складав божественну тріаду, чоловік Лакшми. Має багато інших імен, в тому числі Говінда («пастух») і Васудева.
23
…якому розповідав історію про Вішну і Лакшмі… – дружина Вішну, богиня щастя й краси, нерідко зображується сидячою біля ніг Вішну.