Звірослов. Таня Малярчук

Читать онлайн книгу.

Звірослов - Таня Малярчук


Скачать книгу
знаю, – відповідає Белла, – сумніваюся, що вони мені допоможуть.

      – Не кажи так. Іноді самі лишень аналізи лікують. Я терапевт. Я знаю, що кажу. Таке часто буває. Здаш всі аналізи, і вже здорова.

      – Але я не почуваю себе хворою. Я швидше нещасна. Це ж не хвороба – бути нещасною?

      – Напевно, ні. Але мій знакомий хірург каже, що так і до шизофренії недалеко.

      – Як?

      – Ну, почнеш бачити свого чоловіка вживу, не тільки уві сні.

      Белла мовчить, гладить облізлого кота, а той муркоче у відповідь.

      – Адже ти ще не бачиш його в реальному житті, правда? – Григорівна стурбовано слідкує за Беллою.

      – Мені цього не треба, – бурмоче та. – Мені вистачає сну.

      – Ти дивися. Як побачиш, відразу мені скажи. Інакше можуть бути проблеми.

      – Його ніде тут нема.

      Неділя. Григорівна йде Хрещатиком. Рух автомобілів перекритий. Григорівна йде самим центром дороги, по роздільній смузі. Їй добре. Вона має тисячу гривень і збирається прикупити собі якусь одежу – светриків, може, навіть кілька коротких спідниць. Зайде на перший поверх Центрального універмагу, у косметичний відділ. Купить шампунь, гель для душу, дезодорант, бо вже все позакінчувалось. Григорівна дуже любить ходити по магазинах, коли має гроші. У такі моменти вона почуває себе впевненою. Гарною. Такою, яка ще належить до активної частини цього світу.

      Григорівна в солодкому передчутті покупок. Уже уявляє собі, як повернеться додому, розкладе пакети з обновками на ліжко і по одному почне їх приміряти. І все так їй пасує (бо Григорівна вміє купувати речі, що пасують). Усе буде таких коричнево-зелено-салатових відтінків, якраз як Григорівна найбільше любить.

      Як би жінці не було погано, думає Григорівна, у неї завжди залишаються її магазини.

      Приміряти Григорівна буде значно більше, ніж у результаті купить. Вона робить так завжди. Міряє все, що подобається. Навіть те, що їй не по кишені.

      Пообідня пора. До закриття магазинів ще багато часу.

      Григорівна йде повільно, без поспіху. Вона знає, що передчуття – це найкраще. Можливо, вона плюне на все і купить у «Аптеці матері і дитини» біля Пасажу якийсь непристойно дорогущий крем у блідо-рожевому тюбику. І потім, з цим дорогущим кремом на обличчі їй буде легше висиджувати години терапевтичного чергування в поліклініці. Коли їй ставатиме тоскно, як то часто буває, вона згадуватиме про крем.

      Такі речі, думає Григорівна, полегшують загалом занудне життя жінки.

      На перехресті Хрещатика і Прорізної Григорівна помічає натовп людей. Їй відразу стає неспокійно. Звичайно, це може бути якийсь самодіяльний концерт, оточений усюдисущими роззявами. У неділю таке часто побачиш на Хрещатику. Але той натовп зовсім не виглядає щасливим. Навпаки, чим ближче Григорівна підходить, тим більше переконується, що там відбувається щось не дуже приємне. На лицях людей Григорівна читає розгубленість і страх.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив


Скачать книгу