Як вижити в екстремальних умовах. Крис Макнаб

Читать онлайн книгу.

Як вижити в екстремальних умовах - Крис Макнаб


Скачать книгу
пакетики з молоком і цукром

      Г: шоколад

      Ґ: печиво для обличчя

      Д: зубна щітка

      Ж: мило й рушник

      З: флуоресцентна похідна

      Е: бритва й піна для гоління сумка

      Є: зубна паста

      І: ліхтарик

Кишеньковий запас

      Указані нижче продукти легко тримати при собі, а вкупі вони дають добру суміш цукрів, жирів, вуглеводів і вітамінів. Згори вниз, зліва направо: карамель, «похідна суміш» (суміш горіхів та сухофруктів. – Прим. пер.), гранола, сушені фрукти, сочевиця, квасоля, вівсяна крупа, рис, шоколад.

      Намети й портативні укриття

      Намет – суттєва складова будь-якого похідного комплекту. Ситуація така сама, як з одягом: у продажу вони є у величезному асортименті, від надлегких гірських і полярних моделей до недорогих варіантів для гарної літньої погоди. Щоб вибрати намет, який відповідає вашим потребам, почитайте брошури, походіть по крамницях, зазирніть на виставку туристичного спорядження або до такого роздрібного торговця, який демонструє намети в зібраному вигляді. Більшість сучасних палаток важать мало, тому купуйте таку, в якій багато місця, якщо тільки мінімальна вага не має для вас вирішального значення.

      Бівачний мішок (або ж просто біві) – це портативне укриття, яке стало популярним останніми роками. Фактично це водонепроникний намет, зменшений до розмірів спального мішка; деякі моделі обладнані дугами, які обертають мішок на невисокий тунельний намет на одну людину. Готувати їжу в бівачному мішку вам навряд чи вдасться, однак він захищає від вітру й води та дуже легкий – близько півкілограма. Оскільки матеріал мішка «дихає», всередині не накопичується конденсат, отож ваш спальний мішок завжди лишається сухим.

Сучасні туристичні намети

      Сучасні туристичні намети дуже місткі. У багатьох з них передбачено тамбур, розміри якого дозволяють готувати їжу або зберігати спорядження. Якщо в наметі два тамбури, можна використовувати обидва, це вбереже внутрішній намет від накопичення мотлоху.

      Похідне начиння для приготування їжі

      У продажу є багато туристичних пальників (примусів), однак є два важливих правила, які ви маєте пам’ятати, купуючи пальник.

      · Постарайтеся обрати найлегшу модель.

      · Не купуйте пальник, до якого надається багато додаткового приладдя. У похідних умовах воно легко ламається й губиться.

      Вибір пального для пальників теж широкий: зріджений газ, керосин, денатурований спирт і бензин. Однак якщо ви збираєтесь готувати їжу в замкненому просторі, запам’ятайте наступну інформацію.

      · Керосинові пальники можна заправляти пальним тільки тоді, коли вони холодні. Під час їхньої роботи провітрюйте намет, щоб попередити накопичення токсичних випарів.

      · Зріджений газ може замерзнути за низької температури.

      · Етилований бензин при горінні всередині намету є небезпечним для здоров’я, користуйтесь тільки неетилованим бензином.

      · Таблетки гексаміну (сухого


Скачать книгу