Дівчина у павутинні. Давід Лаґеркранц

Читать онлайн книгу.

Дівчина у павутинні - Давід Лаґеркранц


Скачать книгу
АНБ – самодостатній всесвіт, майже не пов’язаний зі звичайним інтернетом. Лісбет, певно, була схожа на підлітка, який з усіх шкільних предметів дістав самі двійки, проте у сфері вихідних кодів комп’ютерних програм та загальних логічних зв’язків її мозок клац, клац – і створив цілком нову досконалу гакерську програму, найсучасніший «троян», що жив власним життям.

      Отож вона дістала куплену колись у Берліні карту передплаченого зв’язку оператора «Те-мобайл» і, вставивши її в свій телефон, під’єдналася до інтернету. Мабуть, їй справді було б краще сидіти деінде, в якійсь віддаленій частині світу, перевтілившись, можливо, у свій другий образ – в Ірене Нессер.

      Якщо люди зі служби безпеки АНБ досить старанні й тямущі, то зможуть простежити її до базової станції «Теленор» у цьому кварталі. До самісінького кінця їм, правда, годі добратися. Принаймні технологічними засобами. Але все одно вони зможуть підійти досить близько, і це було б з усякого погляду погано. А проте Лісбет визнавала, що працювати вдома ефективніше, і вжила всіх відомих їй запобіжних заходів. Як і більшість гакерів, вона використовувала Tor – мережу, що давала змогу її трафікові загубитися серед тисяч і тисяч користувачів. Одначе вона знала, що навіть Tor не дуже надійний, бо АНБ могла деанонімізувати користувачів системи за допомогою програми EgotisticalGiraffe. Тому Лісбет довго працювала над удосконаленням особистої безпеки й тільки тоді перейшла до атаки.

      Вона легко, як лезо в папір, проникла в платформу, але жодної причини вірити в успіх ще не мала. Їй слід було швидко-швидко знайти тих системних адміністраторів, чиї імена їй дали, вкласти свого «трояна» в котрийсь із їхніх файлів і створити місток між серверною та внутрішньою мережами, а це аж ніяк не просто. Не можна допустити ніяких повідомлень з боку антивірусних програм. Обравши, зрештою, чоловіка на ім’я Том Брекінрідж, вона зайшла в мережу АНБ, і тут… кожен м’яз її тіла напружився. Перед її змореними від роботи й недосипання очима почала відбуватися магія.

      Вірус вів її все далі й далі в щонайсекретніші закутки, і вона точно знала, куди прямує. Лісбет треба було потрапити в Active Directory – службу каталогів, або її аналог, щоб підвищити свій статус. З непроханого скромного візитера вона мала обернутися на суперкористувача цього велелюдного всесвіту і, досягши мети, спробувати дістати хоч якесь уявлення про систему. Це було нелегко. Точніше кажучи, зовсім неможливо. Та й часу вона не мала.

      Лісбет діяла швидко, щоб здобути контроль над пошуковою системою й зібрати всі паролі, вирази й покликання – одне слово, весь той внутрішній мотлох. Вона вже хотіла була все кинути, коли це, нарешті, знайшла документ з позначкою TOP SECRET, NOFORN – No foreign distribution[17]. Сам по собі документ ніякої цінності не мав, але разом з кількома лініями зв’язку між Зіґмундом Екервалдом із «Соліфону» й кіберагентами з Департаменту захисту стратегічних технологій АНБ утворював вибухову суміш. Лісбет усміхнулася, запам’ятовуючи кожну дрібницю. Далі вона побачила


Скачать книгу

<p>17</p>

Цілком таємно – не для іноземних громадян (англ.).