Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів. Кори Когон
Читать онлайн книгу.target="_blank" rel="nofollow" href="#n_6" type="note">[6].
Простота – це добре. Насправді вам може бути навіть легше без розгалуженого організаційного апарату, який використовують професійні проект-менеджери. Як ми вже згадували, для керування проектами використовується цілком доступний для розуміння процес, детально описаний ІКП.
У цій книзі ви нерідко зустрінете цитати з «Довідника з управління проектами» (PMBOK Guide, або «Guide to the Project Management Body of Knowledge»)[7], виданого в ІКП, саме звідти запозичені принципи, з якими ми хочемо вас ознайомити.
Заснований у 1969 році Інститут керування проектами (ІКП) встановлює норми в галузі керування проектами. У цій організації 454 000 членів у 180 країнах.
Працюючи над цими рекомендаціями, ми звели докладний і розгорнутий процес, описаний ІКП, до фундаментальних основ, додавши до них своє розуміння того, що може зробити проект успішним.
За даними ІКП, існує п’ять «груп процесів». Формально вони не розглядаються як «етапи» або «фази» керування проектом, але, можливо, простіше розглядати їх саме таким чином. Ось вони:
1. Процеси ініціації.
2. Процеси планування.
3. Процеси виконання.
4. Процеси аналізу та управління.
5. Процеси завершення.
У наступних главах ви багато дізнаєтеся про ці групи процесів, а також про спосіб мислення, комплект навичок та інструментарій, необхідні для досягнення успіху в реалізації проекту. Ви також дізнаєтесь, як вести за собою і надихати членів команди.
Наступну главу присвячено обговоренню питання про те, як скористатися формулою «ЛЮДИ + ПРОЦЕС = УСПІХ» для створення вдалих продуктів.
Підсумуємо ➲
У XXI столітті проектний підхід став типовим робочим процесом. Працівники інтелектуальної праці на всіх рівнях непомітно перетворилися в «неофіційних» проект-менеджерів, які покладалися виключно на свій досвід і розум, щоб отримати прийнятні результати. Часто це скидається на спроби керувати літаком без попереднього навчання. Як наслідок, список невдалих проектів стає довшим, всеосяжним і невтішним. Вони занадто дорого коштують як на особистісному рівні, так і на рівні організацій.
«ЛЮДИ + ПРОЦЕС» – це радикальна зміна парадигми для керування проектами в XXI столітті. Ви зможете стати стабільно успішним «неофіційним» проект-менеджером, оволодівши прийомами неформального лідерства і декількома практичними процесами.
Перевірте себе! «Неофіційне» керування проектами
• У чому полягає різниця між «офіційним» і «неофіційним» проект-менеджером?
• Чому поставленої мети досягають менш ніж у половині всіх проектів?
• Якими є ознаки успішного проекту?
• Що означає «керувати проектами», а «вести людей за собою»?
• «Чи йде мова про дослідження, яке коштує 50 тисяч доларів, чи про 30-мільярдний “мегапроект”, основні принципи керування проектами не повинні змінюватися». Чому це висловлювання відповідає істині?
Глава 2
Люди
7
A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide): 5 edition. – Newtown Square, PA: Project Management Institute, 2013.