Характерник. Василь Шкляр

Читать онлайн книгу.

Характерник - Василь Шкляр


Скачать книгу
розгубилися ще дужче. Тут один із трьох козаків-чорнорясників так чхнув, що погас каганець, підвішений на стіні біля столу послів.

      – Бач, правда, – сказав Максим Щербак. – Як правда і те, що на Січ прийшов щирий царевич Симеон Олексійович. А ви, мабуть, глухі, якщо не чули, як уся Москва гомоніла про те, що замість царевича поховали іншого малюка. Глухі чи не дочуваєте? Признавайтеся!

      – Да вродє нєт, – відповів Чадуєв.

      – То як же це так, що всі чули про поховання не тієї дитини, а ви ні? Я он у тюрмі сидів, то й там усі знали, що замість государевого синочка поховали якусь сиротину. А царевича заховала добра душа, бо його хотіли звести зі світу.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      Чаклун, характерник. Як і химородник. (Тут і далі прим. авт.)

      2

      Печене м’ясо із сайгака.

      3

      В’язниця, де під час пошесті ізолюють хворих.

      4

      Харсун – тут: борсук.

      5

      Єфимок – срібна монета, на якій з одного боку викарбувано двоголового орла, а з другого – царя Олексія Михайловича на коні.

      6

      Джума – інша назви чуми.

      7

      Очевидно, йдеться про того Зуба, який давав свідчення у Москві стосовно описаних тут подій, що й занесено до актів Малоросійського приказу.

      8

      У давніх московських актах його помилково називають Грицьком Оглоблею. Це той Гнат Голобля, котрого Сірко посилав до гетьмана Самойловича з особливими дорученнями, в тому числі й у справі царевича Симеона Олексійовича.

      9

      Стіл.

      10

      Велика руда качка.

      11

      По-теперішньому – міністерство, що займалося справами України.

      12

      Хвалинське – давня назва Каспійського моря.

      13

      Слово «вор» у Московії означало «пройдисвіт», «лиходій».

      14

      Видри.

      15

      Дослівно – народжений левом. Вузька смужка волосся від тім’я до чола – зачіска, яку носили давні велети, гунський вождь Атилла, князь Святослав Хоробрий та деякі значні козаки.

      16

      Берсень – давня назва аґрусу.

      17

      Хата – тут у розумінні кімната.

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
Скачать книгу