Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks. Meister Denise Liotta Dennise

Читать онлайн книгу.

Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks - Meister Denise Liotta Dennise


Скачать книгу
nii, nagu meie seda soovime; mõnikord aga tundub elu meid kiusavat ja midagi ei suju nii, nagu peaks.

      Kui sa soovid, et sind ümbritsev keskkond su pingutusi siin elus toetaks, eriti püüdu jõukuse poole, siis on järgmistes peatükkides sisalduv informatsioon sinu jaoks tõeliselt silmi avav! Ja pea meeles: suurepärane feng shui kasvatab su õnne märkimisväärselt, kuid ülejäänu jääb kahe teise õnnekategooria hooleks – taevase õnne ja inimese õnne hooleks, need seletan ma hiljem pikemalt lahti. Kokkuvõttes võib öelda, et kui tunned end elu madalseisus, siis tõhus feng shui võib aidata sul uuesti tõusta ja hoida ja toetada sind igal sammul.

      MEISTRI NÕUANNE

      Läänelik feng shui ja klassikaline feng shui on väga erinevad lähenemised. Loe raamatuid ja osale loengutel tõelisest feng shui’st; palka õpetajad, kes kasutavad klassikalise feng shui printsiipe.

      Teine

      Hiina metafüüsika

      Feng shui kui kunst ja teadus

      Tarkus on varandus, mis järgneb selle omanikule kõikjale.

Hiina vanasõna

      Feng shui põhimõtted ja vahendid on peenekoelised ning kaunilt keerukad; alljärgnev aitab sul nendega tutvust teha. Pane tähele, et sul pole nende täielikuks mõistmiseks meistri abi tarvis – sea end lihtsalt mugavalt sisse ja naudi põnevaid mõisteid ning ideid. Kui oled nendega juba tuttav, võid selle peatüki vahele jätta ja järgmise juurde liikuda. Siiski, kui sa soovid feng shui ja energia põhilised koostisosad uuesti üle vaadata, siis loe edasi. Iga vahendi või käsitusviisi puhul olen lühidalt kommenteerinud ka selle eesmärke ja kasutusala, nii et loodetavasti aitab see sul nende päritolu paremini mõista ja hinnata.

Viis metafüüsilist kunsti (wu shu)

      Otstarve: feng shui on osa Hiina metafüüsikast

      Feng shui on ainult üks Hiina metafüüsika distsipliinidest, üks viiest variatsioonist, mis on välja arenenud looduse põhiprintsiipide uurimisest väga erinevas kontekstis. Kõigile neile viiele kategooriale on omased yin-yang põhimõtted, viie elemendi teooria, bagua ja luo shu.

      Pärinedes „I Chingist“ ehk „Muutuste raamatust“,7 kujutavad need filosoofilised kategooriad – mägi, meditsiin, ennustamine, saatus ja füsiognoomia – endast Hiina kultuuri põhialuseid ja on aastatuhandeid inimeste jaoks olnud fundamentaalseks eluõpetuseks. Kuid ende keerukuse tõttu on kõigis neis distsipliinides meisterlikkuse saavutamine peaaegu võimatu. Need õpetused on väga sügavad, sisult ülimalt rikkalikud ja juba neist üheainsagi selgekssaamist võib pidada tõeliseks elusaavutuseks.

      Mägi (shan või xian xue): selle kategooria alla kuulub filosoofia, kaasa arvatud neljandal sajandil eKr tegutsenud filosoofide Laozi ja Zhuang Zi õpetused, taoism, võitluskunstid, qigong, tai chi chuan, mediteerimine, tervendamine ja toitumine. See kategooria hõlmab ka alkeemiat – õpetust sellest, kuidas spetsiifiliste taoismi juurtega rituaalide ja harjutuste abil oma eluiga pikendada.

      Meditsiin (yi): Hiinas lähtutakse ühtsest, holistilisest ja tervistavast lähenemisest meditsiinile: siia kategooriasse kuuluvad akupunktuur, ravimtaimedel põhinevad retseptid ja massaaž.

      Ennustamine (po): hiinlased on tuntud intuitiivsete sümbolite lugemise ja tõlgendamise oskuste ja võimete poolest. Da liu ren’i, tai yi müstiliste numbrite, qi men’i ja mei hua xin yi („Ploomiõie oraakel“) tehnikad kasutavad numbreid, et ennustada kõike võimalikku, alustades sõdadest kuni kadunud inimesteni, ja selleks, et kirjeldada detailselt inimese minevikku ning tulevikku.

      Saatus (ming): enamik Hiina oomenitest püüab tõlgendada saatust ja määrata elusündmuste toimumist; iidsed targad pühendasid sellele õpetusele rohkelt aega ja uurimistööd. Hiina kõige populaarsemateks tuleviku ennustamise meetoditeks on zi wei dou shu (punase tähe astroloogia) ja ba zi (mis sõna-sõnalt tähendab „kaheksa märki“, kuid mida tuntakse ka saatuse nelja samba nime all). Mõlemad tegelevad inimese saatuse ja potentsiaali uurimisega vastavalt inimese sündimise kuupäevale ja kellaajale. Saatuse ehk mingi lisaharu on ennustamisteadus bu shi, mis on analoogne tõenäosusteooriaga matemaatikas.

      Füsiognoomia (xiang xue): meister Yap viitab sellele kategooriale kui külvamisele ja siia alla kuulub ennustuste tegemine maastiku, inimese näo ja peopesade, arhitektuuri ning matmispaikade välise ilme, vormi ja omaduste järgi. Feng shui on hoone tuleviku ennustamine, mis põhineb täpsetel tähelepanekutel ehitise välimuse, kuju, suuna ja teiste ümbritseva keskkonna omaduste kohta.

Chi olemus

      Otstarve: energia (chi) levib kogu meie universumis;

      Feng shui analüüsib kinnisvara/valduste asupaiga energia kvaliteeti.

      Vastavalt levinud arusaamale, on energia (chi) kõikjal. Seda kannab tuul, ja kui chi kohtub veega, siis see koondub ning koguneb, mistõttu vesi on sellest eluenergiast tulvil. Chi, mida vahel kirjutatakse ka qi (mõlemal puhul hääldatakse seda tšii), on universumi, taeva, maa ja inimese elujõu energia. Chi, millele teinekord viidatakse kui kosmilisele hingusele, on olemas igas elus ja eluta asjas, see võib olla heaendeline, pahaendeline või soodus. Seda mainivad paljud maailma kultuurid: Jaapanis on see tuntud kui ki, hindude jaoks kui prana, kreeklaste jaoks pneuma, Egiptuses ankh, heebrealastele ruah, Havail tane ja Austraalia aborigeenid tunnevad seda arunquiltha nime all.

      Chi on elujõu energia, mis hõlmab kogu inimkonna olemasolu; see on nähtamatu hoog, mis liigub läbi inimese keha ja keskkonna. Feng shui kunst ja praktiseerimine tähendab hea energia ligimeelitamist inimese toetamiseks ja abistamiseks ning selle töölerakendamist inimese heaks. Energia määrab nii maastike kuju ja vormi kui ka kõikide elusolendite elujõu. Chi energia jaguneb kolme kategooriasse: kosmiline, maine ja inimlik.

      Klassikalise Hiina filosoofia tekst „Huainanzi“, mis pärineb teisest sajandist pärast Kristust, on chi olemuse kõige paremini lahti seletanud:

      Taevast võib siin näha kui kõigi olendite ülimat allikat, mis langeb kui vormitu. Üürike, võbelev, läbitungiv, amorfne on see, ja nii kutsutakse seda Ülimaks Valgustajaks. Tao saab alguse Tühjuse Särast. Tühjuse Sära loob universumi. Universum loob qi. Qi’l on piirid. Selge, yang [qi] oli taevalik ja nii moodustus taevas. Raske, tihe [qi] oli tardunud ja takistatud ja moodustas nii maa. Selge, yang [qi] moodustumine oli sujuv ja lihtne.Raske, tiheda [qi] koondumine aga oli raske ja vaevaline. Nii moodustuski taevas esimesena ja maa sai valmis hiljem. Taeva ja maa valitsevast olemusest said alguse yin ja yang. Yin’i ja yang’i kontsentreeritud olemusest tekkisid neli aastaaega. Nelja aastaaja hajutatud (san) olemusest moodustus hulk olendeid. Yang’i kuum qi loob kogunedes tuld. Tule-qi tuumast sündis Päike. Yin’i külm qi loob kogunedes vett. Vee-qi tuumast sündis kuu. Päikese ja Kuu ühendusest (yin) sündinud tuumadest said alguse tähed ja taevased teetähised (chen, viidates planeetidele).

      Järgnev tabel kirjeldab chi moodustumist vastavalt taoistlikele traditsioonidele ja feng shui’le. See algab wu chi’ga, suure tühjuse või olematusega – kõige olemasoleva tekkega meie universumis. Seejärel yin- ja yang-energia lahknevad ning neist moodustub legendaarne yin-yang-sümbol. See Hiina kultuuri iidne tunnusmärk, mida nimetatakse ka tai chi’ks, meenutab kahte ühtepõimunud kala kahe silmaga. Seejärel kerkib esile võrdne segu yin-yang-energiat, mida tuntakse nelja pildi nimetuse all. Järgmisena moodustuvad yin- ja yang-energia kombineerudes trigrammid (kolmikmärgid) või gua’d (mõlemad terminid on korrektsed), mis kõik koosnevad kolmest reast või joonest. Pidevad jooned sümboliseerivad mees/yang-alget ja katkendjooned


Скачать книгу

<p>7</p>

„Muutuste raamat“ ehk „I Ching“ on esimene Hiina kultuuri kirjalik teos. „I Ching“ on nn ennustamisraamat, millest leiab nõuandeid ja vastuseid mitmesugustele küsimustele. Tõlkija märkus.