Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks. Meister Denise Liotta Dennise

Читать онлайн книгу.

Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks - Meister Denise Liotta Dennise


Скачать книгу
sisaldab nende kahe feng shui põhilise süsteemi valemeid. Kolmandaks standardseks Luo Paniks on Chung He, mis ühendab endas kõige olulisema teabe nii San He kui ka San Yuani Luo Panilt.

      Luo Pani otstarve on sama mis igal teiselgi kompassil – suuna kindlaksmääramine. Siiski on Luo Panil mõningad väga olulised erinevused. Tüüpiline kompass suudab näidata nelja või kaheksat suunda. Luo Pan jagab 360 kraadi kahekümne neljaks sektoriks; see on saadud jagades kaheksa suuna nelikümmend viis kraadi kolmeks viieteistkraadiseks laienduseks (3 x 8 = 24). See on klassikalise feng shui juures väga oluline ja seda ringi Luo Panil tuntakse kui 24 mäe ringi (mitte tõeliste mägede ringi, tegemist on lihtsalt terminiga).

      Mõned Luo Pani vanimad valmistajad ja osavaimad käsitöömeistrid elavad Taiwanis ja Hong Kongis. Paljudes feng shui’ga alustajates äratab tõelise kompassi komplekssus ja ilu suurt aukartust. Selle raam on valmistatud väärispuidust; Luo Pani pöörlevat metallplaati kaunistavad sellele graveeritud Hiina tähed, kompassikraadid ja feng shui valemid. Instrumendi keskmes paikneb taeva skaala või bassein – see ongi tegelik kompass. Iidsetel aegadel hõljus kompassiseier vees, kuid nüüd on see kuivmonteeritud.

      Tavaliselt on Luo Panil seitse kuni kolmkümmend kuus rõngast, sõltudes mudelist ja rakendatavast süsteemist. Mõõtmetelt ulatub Luo Pan kümnest kuni kolmekümne sentimeetrini – standardne mõõt on umbes kakskümmend viis sentimeetrit. Tänu sellele, et nii palju mitte-aasialasi on hakanud klassikalise feng shui õppimise vastu huvi tundma, on mõnedel Luo Panidel nüüd lisaks ka paar rõngast inglise keeles, et algajatele abiks olla. Tegelikult aga peetakse paremaks siiski feng shui ja Luo Paniga seotud hiina märkide selgeks õppimist, sest vaid nii saab luua tõelise sideme selle iidse teadusega. Kuid mõlemal juhul on tegemist muljet avaldava ja kauni instrumendiga, tõelise meistritööga, mis on väärt igat senti neist mõnest sajast dollarist, mis see maksma läheb.

      San Yuan Luo Pan: kasutatakse lendavate tähtede ja xuan kong’i süsteemides. San Yuan Luo Pani tunneb ära I Ching’i rõnga kuuekümne nelja heksagrammi järgi. Sellel on ainult üks 24 mäe rõngas. Selle Luo Pani esimeseks rõngaks on alati hilisema taeva bagua-trigrammide asetus.

      San He Luo Pan: San He Luo Pani, mida kasutatakse san he valemite ja meetodite juures, tunneb kergesti ära selle kolme 24 mäe rõnga järgi. Neid rõngaid kasutatakse selleks, et mõõta suunda, mägesid ja vett, sest kõigil neil elementidel on selgelt erinev energia; samuti on need rõngad seotud sellele koolkonnale iseloomuliku kolme harmooniaga.

      Chung He Luo Pan: seda võidakse kirjutada või sellele viidata ka nimega Zong He, Zhung He või Chong He. See Luo Pan on sulam San He ja San Yuani kompassidest. See on suurepärane instrument neile feng shui praktiseerijatele, kellele meeldib kasutada mõlemat süsteemi. Kuigi suuruse pärast on sellelt mõned rõngad vähemaks võetud, on kõik põhilised rõngad siiski omal kohal.

      Feng shui meistrite ja praktiseerijate jaoks on see Luo Pani nime all tuntud suurepärane instrument kui „universum kandikul“. Kui soovid Luo Pani ja selle ajaloo kohta rohkem teada saada, siis tutvu Stephen Skinneri raamatuga „Juhend feng shui kompassi kasutamiseks“ (Guide to the Feng Shui Compass), mis on kõige põhjalikum raamat sellel teemal.

      Kolmas

      Raha peletavad rajatised, hooned ja pinnavormid

      Kui sa suunda ei muuda, võid välja jõuda sinna, kuhu sa teel olid.

Laozi

      Kulus tuhandeid aastaid, enne kui avastati, et see, kus inimene elab, ja see, mis teda ümbritseb, võib avaldada tugevat mõju tema õnnele ja üleüldisele võimele edeneda ja areneda, eriti mis puudutab jõukust. Hea feng shui toetab su jõupingutusi varade kasvatamisel, kuid see ei asenda head rahalist taiplikkust. Sul tuleb end rikkuse suurendamise strateegiate osas harida. Donald Trump ja Robert Kiyosaki juhivad oma raamatus „Miks me soovime, et sa oleksid rikas“ (Why We Want You to Be Rich) tähelepanu sellele, et beebibuumi põlvkond pole rahaliselt kindlustatud ja veedab oma pensioniea vaesuse piirimail. Tee kõik, mis võimalik, et õppida rikkusi teenima – ela ja tööta ainult sellistes tingimustes, mis sinu püüdlusi toetavad. See peatükk võib tunduda pisut negatiivne, kuid ma kinnitan sulle, et selle informatsiooni valdamine annab sulle võimu ja kindlustab sind siin kirjeldatud halbade sündmuste vastu.

      Palju on mõlgutatud mõtteid selle üle, miks mõned kohad on head ja teised halvad ning miks mõned paigad pakuvad suurepäraseid võimalusi ja teised mitte. Lyall Watson räägib sellest oma mõtlema panevas raamatus „Asjade olemus. Eluta objektide salaelu“ (The Nature of Things: The Secret Life of Inanimate Objects):

      Teaduslikes terminites on raske kirjeldada erinevusi „heade“ ja „halbade“ kohtade vahel. Kõige lähemale on sellise teadmiste süsteemi loomisega jõudnud Hiina feng shui praktika. Tõlkes tähendab see „tuul“ ja „vesi“ ning see kehastab iidset uskumust, et inimene on seotud ümbritseva keskkonnaga loodusjõudude kaudu, mis teevad mõned paigad harmoonilisemaks ja soodsamaks kui teised. Tegemist on osaliselt kunsti, osaliselt teadusega, mis kombineerib intuitsiooni kompassi ja reeglitekogumiga, kuhu ning kuidas ehitada … Ma tean mõnda kohta, kus maastikukujundus on olnud järjekindlalt edukas ja lisab ehitisi keskkonda lausa sundimatu kergusega. (61)

Pinnavormide peamised topograafilised paigutused

      Kerge kaldega pinnavorme, rulluvaid nõlvu ja lainjaid piirjooni peetakse suurepäraseks feng shui’ks. Maapinda, mis kaldub liiga järsult, on täiesti lame või liiga karm, peetakse tasakaalustamatuks ja sellel puudub vibreeriv ning eluandev energia. Ka ekstreemsed, kõrged või sakilised mäed ei kiirga soodsat chi’d. Mitte kõigil meist pole nii hästi vedanud, et soodsad pinnavormid on kohe olemas, seega on sageli tarvis neid kunstlikult jäljendada. Ja see on koht, kus mängu tulevad taevased loomad.

      Hiinlaste jaoks on feng shui tugevalt seotud taevaste loomadega, eriti just Rohelise Draakoni, Valge Tiigri, Musta Kilpkonna ja Punase Fööniksiga. Taevased loomad sümboliseerivad peamisi pinnavorme, mis peaksid su kodupaika vahetult ümbritsema. Eriti oluline on see õnne puudutavate pinnavormide osas.

      Su kodule või ärile vajalike taevaste loomade väljaselgitamine on lihtne. Kui vaatad välja peauksest, siis kõik, mis jääb vasakule, on tuntud kui Roheline Draakon; paremale poole jäävat kutsutakse Valgeks Tiigriks. Must Kilpkonn (või Tume Sõdalane) elab su kinnisvara tagumises osas, samas kui Punane Fööniks (või Kinaverpunane Lind) asustab eesosa. Avatud ruumi välisukse läheduses nimetatakse ming tang (hele esik või eeskoda) ja just see on koht, kuhu koguneb chi.

      Ideaalis peaks taevaseid loomi esindama teatavad kindlad pinnavormid. Kõrgem maapind, näiteks lauge kuppelmaastik ja mäeseljandikud, on iseloomulikud Draakoni tsoonile – sama kehtib ka Tiigri osa kohta, kuid mitte nii rõhutatult. Kilpkonnaks tagaküljel võib olla kõrge mägi, kuid see ei tohiks asupaiga üle domineerida. Fööniks nõuab madalat maapinda või kauguses paistvat mäge. Kui sinu eluruumi ümbrust ei ilmesta ükski ideaalsetest pinnavormidest või kui sa elad üsna tasase pinnamoega piirkonnas, siis võivad väärtuslikuks osutuda teised hooned ümbruskonnas. Kõige lihtsam viis pinnavormide pakutava toe jäljendamiseks on valida maja, mida ümbritsevad teised hooned. Ehk siis teisisõnu: hooned majast paremal ja vasakul pool pakuvad kaitset. Enamikus tänapäevastes naabruskondades on majad üksteisest aedadega eraldatud. Kui sinu maatükil pole piirdeaeda, raja lihtsalt tugev ja kõrge piire. Tahad sa ju end oma kodus kaitstult ja koduselt tunda; see mitte ainult ei kaitse sind, vaid aitab chi’d või energiat alal hoida. Sinna, kus energial on võimalus koguneda, ringelda ja püsida, saavad koguneda ka rikkused.

      Et äri saaks õitseda, peab esindatud olema vasak pool, ja pea meeles, et seda uksest välja vaadates, mitte hoonega silmitsi seistes. Kui sul sellel poolel tugi puudub, võib see põhjustada tõsiseid probleeme rahavoogudega või viia pankrotini. Võimupositsioonil inimesed, nagu näiteks kohtunikud, kõrgel kohal advokaadid või peadirektorid peaksid kindlustama, et neid paremalt poolt ümbritsev oleks kõrgem kui see, mis jääb neist vasakule (näiteks


Скачать книгу