Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди. Тал Бен-Шахар

Читать онлайн книгу.

Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди - Тал Бен-Шахар


Скачать книгу
оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примітки

      1

      Визначення взято з «Маніфесту позитивної психології», уперше опублікованого 1999 року. Ось як це визначення звучить повністю: «Позитивна психологія – це наука про оптимальне функціонування людини. Вона покликана вивчати й пропагувати ті чинники, які сприяють щасливому життю окремих індивідів і спільнот. Позитивна психологія як особливий напрям у науці являє собою новий підхід з боку вчених психологів, у межах якого пропонують зосередити максимум уваги на витоках психічного здоров’я і таким чином відкинути колишній підхід, який наголошував на хворобах і розладах». Повний текст маніфесту можна знайти на інтернет-сторінці: http://www.ppc.sas.upenn.edu/akumalmanifesto.htm. (Тут і далі прим. авт., якщо не зазначено інше.)

      2

      Тут гра слів: в англійському тексті «Time-In» і «Time-Out». (Прим. пер.)

      3

      Ідеться про головний твір Торо – «Уолден, або Життя в лісі» (Walden; or, Life in the Woods, 1954). (Прим. пер.)

      4

      Дослідження, проведене Деніелом Ґоулманом, Річардом Бояцісом і Енні Мак-Кі, наочно демонструє, як і чому більшість спроб змінити своє життя з тріском провалюються одразу після завершення «фази медового місяця» – початкової стадії впровадження. Див. Kotter, J. P. (1996). Leading Change. Harvard Business School Press.

      5

      Коли я грав у сквош і тренувався по шість годин на день, про мене часто говорили, що я «дисциплінований», але для мене це було зовсім нескладно. Хоча на корті й у гімнастичній залі мені доводилося змушувати себе працювати до сьомого поту, похід на корт або до гімнастичної зали не вимагав від мене жодних зусиль – це був автоматичний ритуал, який я виконував щодня.

      6

      Якщо вірити Вільяму Джеймсові, формування нової звички триває двадцять один день. На думку Лоері й Шварца (2004), більшість дій стають звичними менше ніж через місяць. При цьому вони посилаються на Далай-ламу, який сказав: «Немає такої речі, яку не можна було б полегшити за допомогою постійного тісного спілкування з нею і навчання. За допомогою навчання ми можемо змінитися, ми можемо перетворити самих себе».

      7

      Добре оплачувана посада, на якій майже нічого не треба робити. (Прим. пер.)

      8

      Див.: Pennebaker, J. W. (1997). Opening Up. The Guilford Press; and Burton,C. M., and King, L. A. (2004). The Health Benefits of Writing About Intensely Positive Experiences. Journal of Research in Personality, 38, 150–163. Крім праці Пеннбейкера «Розкривання» («Opening Up»), є й інші книжки, що допоможуть вам дати собі раду з веденням щоденника, приміром «Як вести щоденник» («At a Journal Workshop») Айри Прогофф і «Самоаналіз» («Self Analysis») Карен Горні.

      9

      Ось три кити психології: афект (ваші емоції), поведінка (ваші вчинки) і пізнання (ваші думки). Для того щоб закріпити досягнуті зміни, краще поєднувати всі три.

      10

      Ідеться про його твір «Есеї з теми моралі, політики й літератури» (Essays, Moral, Political, and Literary, 1742). (Прим.


Скачать книгу