Делегування & керування. Брайан Трейсі
Читать онлайн книгу.легко та якісно. Мої працівники витратили б багато часу, щоб створити рекламний текст для нашого сайту або інші рекламні матеріали, і все одно було б не дуже добре. Натомість я можу зробити це якісно за лічені хвилини.
Це одна з галузей, де мені доцільніше швидко написати рекламний текст, ніж делегувати завдання підлеглому або наймати стороннього виконавця.
Однак якщо потрібно делегувати завдання, а не виконувати його самотужки, як визначити найкращого претендента, якому це можна доручити?
Делегуючи завдання, ви маєте впевнитися, що ставите його перед відповідними працівниками. Делегувати важливе завдання людині, яка не демонструє належних талантів і здібностей, – запорука невдачі. Прагніть, щоб ваші працівники досягли вершин, але знайте міру.
Багато людей і компаній мало великі неприємності, доручивши важливу справу працівникові, нездатному її виконати. Пам’ятайте: тільки за попередніми результатами можна точно спрогнозувати майбутні результати. Завжди делегуйте роботу тому, хто може виконати її швидко, ефективно й у межах кошторису.
Ще одне хибне припущення: будь-яке завдання повинен виконувати тільки хтось із працівників компанії. У наш час, однак, є багато компаній, що спеціалізуються на окремих галузях, і ви можете віддати завдання на аутсорсинг, отримавши кращий результат швидше й дешевше, ніж якби робили все власними силами.
Вочевидь, як керівник, ви маєте найбільший зиск, якщо плануєте роботу. Будь-яке планування починається з аркуша паперу, ручки та списку того, що, коли і як потрібно зробити. Тож знайдіть час, щоб ретельно обдумати завдання й поставити правильні запитання, перш ніж вирішити, чи варто делегувати його і як саме це зробити.
Розділ 4
Фабрична модель менеджменту
Найцінніший інструмент для досягнення успіху – ваша здатність мислити чіткіше за інших. Що більше ви маєте ментальних інструментів, які допомагають думати, то кращі рішення можете прийняти й отримати кращі результати.
Фабрична модель менеджменту – один із ментальних інструментів, який можна використати, щоб ефективніше делегувати завдання. Ви створюєте цю модель, розглядаючи кожного працівника й кожен підрозділ компанії, що має окремих працівників, як фабрику.
У фабрики є деякі фактори виробництва (сировина, ресурси, час, гроші, обладнання тощо). На ній виготовляють продукцію або те, що можна назвати результатом.
Ефективність фабрики оцінюють не за виробничою діяльністю, а за якістю та кількістю продукції.
Думайте про свій підрозділ, відділ, компанію або сектор відповідальності як про фабрику. Запитайте в себе:
• Які результати від нас очікують?
• Що ми маємо зробити?
• Навіщо ми існуємо?
• Для яких завдань нас найняли?
За вищу продуктивність праці завжди змагалися процес і здобутки,
2
Аутсорсинг (англ.