Sisemine jõud. Anthony Robbins

Читать онлайн книгу.

Sisemine jõud - Anthony Robbins


Скачать книгу
tööle, mille tulemusena toimuvad läbimurded, tänu millele inimesed saavad minna kosmosesse ja uuesti Maale naasta. Just vaimustus paneb inimesi vara tõusma ja hilja magama minema. Seda otsivad inimesed ka suhetes. Vaimustus annab elule jõu, sisu ja tähenduse. Suureks saamise vaimustuseta ei saada suureks, olgu siis tegemist sportlase või kunstniku, teadlase, lapsevanema või ärimehe unistustega. Kuidas seda sisemist jõudu valla päästa, seda kirjeldatakse 11. peatükis.

      Teine tunnus: usk ehk veendumus! Iga religioosne raamat siin maakeral räägib usu ja uskumise jõust ja mõjust inimkonnale. Edukad inimesed erinevad edututest põhiliselt just usu poolest. Usk, kes me oleme ja kelleks me võiksime saada, määrab täpselt ära, kelleks me saame. Imedesse uskudes elame me imelist elu. Kui me usume, et meie elul on kitsad piirid, siis muutuvad need piirid tegelikkuseks. See, mida me usume tõeline olevat, mida me usume võimalik olevat, saab tegelikkuseks ja võimalikuks. Käesolevas raamatus õpetatakse teid ühe erilise teadusliku meetodi põhjal kiiresti muutma oma veendumusi nii, et need toetaksid teid teie kõige suuremate unistuste täideviimisel. Paljud inimesed võivad küll tunda millegi suhtes vaimustust, kuid oma piiratud usu tõttu selle kohta, kes nad on ja mida nad on suutelised tegema, ei astu nad kunagi samme, mis võiksid nende unistused tegelikkuseks muuta. Edu saavutanud inimesed teavad, mida nad tahavad, ning usuvad nende asjade saavutamise võimalikkusesse. Mis on usk ja kuidas seda kasutada, seda kirjeldatakse täpsemalt 4. ja 5. peatükis.

      Vaimustus ja usk annavad kütust, tõukavad suurepärasuse poole. Aga tõukejõust üksi ei piisa. Kui piisaks, siis saaks selle abil ka raketi pimesi taevasse saata. Peale jõu on meil vaja ka teed, mida mööda loogiliselt liikuda. Eesmärgi saavutamiseks on vajalik ka –

      kolmas tunnus: strateegia! Strateegia on sisemiste ressursside korraldamise viis. Kui Steven Spielberg otsustas saada filmirežissööriks, rajas ta endale tee maailma, mille vallutamist ta ihaldas. Ta tegi endale selgeks, mida ta tahab õppida, keda tal on vaja tunda ja mida teha. Temas oli vaimustust ja usku, aga tal oli ka strateegia, mis pani kõik need asjad suurima võimalikkusega toimima. Ronald Reagan on aga välja töötanud teatud suhtlemis-strateegiad, mida ta soovitud tulemuste saavutamiseks pidevalt kasutab. Iga suur meelelahutaja, poliitik, lapsevanem või tööandja teab, et edu saavutamiseks ei piisa ainult sisemiste ressursside olemasolust. Ressursse tuleb kasutada kõige efektiivsemal viisil. Strateegia on äratundmine, et suurimate annete ja ambitsioonide rakendamiseks peab ka tee õige olema. Ust võib avada seda maha murdes, aga võib ka otsida võtme, mis ukse terveks jätab. Strateegiaid, mille tulemuseks on erakordsus, kirjeldatakse põhjalikumalt 7. ja 8. peatükis.

      Neljas tunnus: väärtushinnangute selgus! Kui meilt küsitakse, mis oli see, mis Ameerika suureks tegi, nimetame me patriotismi ja uhkust, tolerantsust ja vabadusearmastust. Need on väärtused, põhjapanevad, eetilised, moraalsed ja praktilised tõekspidamised, mida me omame tõeliselt tähtsate ja oluliste asjade kohta. Väärtushinnangud on teatud kindlad veendumused selle kohta, mis meie meelest on elus õige ja väär. Need on tõekspidamised asjade kohta, mis teevad elu elamisväärseks. Paljud inimesed ei oma täpset ettekujutust, mis on nende jaoks tähtis. Nad teevad sageli asju, mille tõttu nad on pärast õnnetud, ja seda vaid sellepärast, et nad ei tea täpselt, mida nad enda või teiste jaoks õigemaks peavad. Edukad inimesed on aga peaaegu eranditult sellised inimesed, kellel on selge ettekujutus, mis on elus oluline. Mõelgem Ronald Reaganile, John F. Kennedyle, Martin Luther King juuniorile, John Wayne’ile, Jane Fondale. Neil kõigil olid erinevad nägemused, aga neid ühendas kindel moraal – tunnetus selle kohta, kes nad on ja mida nad tahavad. Väärtushinnangute omamine on meisterlikkuseni jõudmisel üks kõige keerulisemaid küsimusi. Seda teemat käsitleme me põhjalikumalt 18. peatükis.

      Te olete ilmselt märganud, et kõik need jooned on üksteisest sõltuvad ja üksteisega seotud. Kas usk mõjutab vaimustust? Loomulikult. Mida rohkem me usume end midagi saavutavat, seda rohkem oleme me tavaliselt nõus sellesse investeerima. Kas paljast usust jätkub meisterlikkuse saavutamiseks? See on hea algus, aga kui te usute, et näete päikesetõusu, ja teie strateegia selle eesmärgi saavutamiseks näeb ette hakata jooksma läände, siis võib teil raskusi tekkida. Kas väärtushinnangud mõjutavad edu saavutamise strateegiaid? Muidugi. Kui strateegia näeb ette millegi tegemist, mis ei sobi kokku teie alateadlike veendumustega sellest, mis on elus õige ja väär, siis ei toimi isegi parim strateegia. Seda võib näha sageli inimeste juures, kes on juba hakanud edu saavutama, kuid lõpuks hakkavad ise seda õõnestama. Probleem on selles, et tekib sisemine konflikt inimese väärtushinnangute ja edu saavutamise strateegia vahel.

      Kõik need neli asja on lahutamatud ka järgmisest, milleks on viies tunnus: energia! Energia võib olla Bruce Springsteeni või Tina Turneri moodi kärarikas ja elurõõmus pühendumine. See võib väljenduda Donald Trumpi või Steve Jobsi ettevõtlikus dünaamilisuses. See võib olla Ronald Reagani või Katharine Hepburni elujõulisus. Meisterlikkuse poole on peaaegu võimatu loiult kõndida. Meisterlikud inimesed haaravad võimalustel sarvist ja kujundavad neid enda järgi. Nad elavad otsekui lummatuna iga päeva imelistest võimalustest ja arusaamisest, et ainus asi, mida piisavalt ei ole, on aeg. Maailmas on palju inimesi, kellel on kirg, millesse uskuda. Nad teavad strateegiat, mis tagaks eesmärgini jõudmise, ning nende väärtushinnangud on sellega kooskõlas, aga neil lihtsalt ei ole füüsilist vitaalsust eesmärgi nimel tegutseda. Suur edu on lahutamatu füüsilisest, intellektuaalsest ja hingelisest energiast, mis võimaldab olemasolevaga maksimumi saavutada. Vahendeid, mis aitavad füüsilist vitaalsust koheselt tõsta, õpime me kasutama 9. ja 10. peatükis.

      Kuues tunnus: kontakti leidmise oskus! Peaaegu kõigil edukatel inimestel on üks ühine joon – erakordne võime suhelda väga paljude erineva tausta ja veendumustega inimestega ja nendega ühine keel leida. Loomulikult sünnib vahel ka hullumeelseid geeniusi, kes leiutavad midagi, mis muudab maailma. Aga kui geenius veedab kogu elu üksikus kohas, siis saavutab ta edu ühel tasandil, ent kukub läbi teistel. Kõik suurt edu saavutanud inimesed – Kennedyd, Kingid, Reaganid ja Gandhid – omasid oskust saavutada kontakti miljonite inimestega. Kuid suurimat edu ei saavutata mitte elu mängulaval, vaid oma südame sügavas sopis. Sügaval sisimas on kõigil inimestel vajadus luua kestvaid, armastavaid suhteid teistega. Selleta on igasugune meisterlikkus ja edu tühi. Kontakti saavutamisest aga saame me täpsemalt teada 13. peatükist.

      Viimane tunnus on midagi sellist, millest me juba varem rääkisime.

      Seitsmes tunnus: meisterlik suhtlemine! See ongi tegelikult see, millest käesolev raamat jutustab. See, kuidas me teiste ja iseendaga suhtleme, määrab lõppkokkuvõttes ära meie elu kvaliteedi. Elus edu saavutavad inimesed on õppinud võtma vastu elu väljakutseid ja endaga suhtlema nii, et neil õnnestub edukalt midagi muuta. Edutud inimesed ei võta väljakutseid vastu ja peavad neid piiranguteks. Meie elu ja kultuuri kujundavad inimesed on ka suhtlemises meistrid. Nad kõik oskavad anda edasi mingit nägemust, eesmärki, rõõmu või missiooni. Just meisterlik suhtlemine teeb väga heaks lapsevanemaks, suureks artistiks, suureks poliitikuks või suureks õpetajaks. Peaaegu iga käesoleva raamatu peatükk puudutab ühel või teisel viisil ka suhtlemist, sildade loomist, uute teede ehitamist ja uute nägemuste teistega jagamist.

      Raamatu esimeses osas õpetatakse, kuidas omada kontrolli oma aju ja keha üle ning kuidas need tööle panna efektiivsemalt kui kunagi varem. Räägime teguritest, mis mõjutavad inimese suhtlust iseendaga. Teises osas vaatame, kuidas saada teada, mida inimene tegelikult elult ootab, kuidas teistega edukamalt suhelda ning kuidas juba ette ära arvata teiste inimeste käitumist. Kolmas osa kirjeldab aga üldisemalt inimeste käitumist, motivatsiooni ja seda, kuidas anda oma panus laiemal, isiksusest väljapoole jääval tasandil. Täpsemalt tähendab see omandatud oskuste kasutusse võtmist ja liidriks saamist.

      Kui ma hakkasin seda raamatut kirjutama, oli mu esialgne eesmärk anda välja inimarengu õpik – raamat, milles oleksid parimad ja värskeimad meetodid, kuidas end muuta. Soovisin õpetada oskusi ja strateegiaid, mis aitaksid muuta kõike, mida inimene muuta tahab, ning teha seda kiiremini, kui ta isegi unistada oskab. Tahtsin inimestele anda väga konkreetse võimaluse kiiresti oma elukvaliteeti tõsta. Samuti oli mul soov luua teos, mille juurde lugejad saaksid ikka ja jälle tagasi pöörduda ning igal korral midagi oma elu jaoks kasulikku leida. Teadsin, et paljud neist teemadest, millest ma kirjutada kavatsesin, peaksid tegelikult olema eraldi


Скачать книгу